TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

12.03.2012

Arka gotowa do gry. "Kłopoty bogactwa" trenera Nemca.

Na dwie doby przed inauguracją rundy wiosennej odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Petra Nemca oraz zawodników, którzy podpisali kontrakty w trakcie lub po zgrupowaniu w Turcji. Obecni byli więc Michał Bochenek, Radosław Pruchnik, Ryotaro Nakano i Miloś Radosavljevic.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1412_kopia_d371ff141f40d7b4892acba73f924eab.jpg

 

Na początku konferencji trener Petr Nemec podsumował okienko transferowe. Powiedział, że z listy transferowej, którą sobie na początku określił, zrealizowało się 90 % transferów. Najbardziej zadowolony był z "kłopotów bogactwa” jakie wytworzyły się na poszczególnych pozycjach, o czym zawsze każdy trener marzy.

 

Trener podkreślił, że poważnie traktuje zarówno rozgrywki ligowe jak i pucharowe. Podkreślił, że liga jest ważna, ale taki mecz jak ten ze Śląskiem ma swoje znaczenie: Będziemy starali się grać jak najlepiej, aby kibice byli zadowoleni.

 

Trener tradycyjnie nie odniósł się do podawania konkretnej jedenastki, ale zapewnił, że każdy zawodnik z kadry jest ważny i każdy poprzez swój pobyt na boisku ma dodawać coś od siebie i być pożyteczny dla zespołu: Gra cały kolektyw, nie tylko jedenastka.

 

Trener zapewnił, że po meczu w środę, gdy zagrają najlepsi w danej chwili, nie zamierza robić "sztucznych" zmian zawodników, a w sobotę przeciwko Niecieczy zagrają także najlepsi.

 

Tam nas interesuje tylko zwycięstwo, każdy inny wynik będzie problemem dla nas. Gramy z wiceliderem i w przypadku wygranej możemy włączyć się do walki.

 

Jeśli chodzi o obecnych zawodników, pytano o ich motywację dotyczącą przejścia do Arki i jakie cele sobie stawiają.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1459_kopia_52485740ce84f2c7d908a2e68083531a.jpg

 

Marcin Bochenek podkreślił, że grając do tej pory w Młodej Ekstraklasie Legii, chciał poznać smak piłki seniorskiej na poziomie Ekstraklasy oraz 1 ligi. Zapewnił, że będzie chciał spłacić kredyt zaufania, który otrzymał od trenera i będzie chciał wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1451_kopia_b382969c1de05334af9a7687fede916c.jpg

 

Radosław Pruchnik przymierzany wskutek kontuzji Petra Benata do kierowania grą drużyny w środku podkreślił, że ważne jest to, iż jest rywalizacja o miejsce w składzie i może się ona przyczynić tylko i wyłącznie do progresu formy u zawodników. „Nadmiar” zawodników do gry w pomocy określił, jako niezbędny i „ potrzebny w Arce, aby zespół grał jak najlepiej na wiosnę. Dla mnie jest to pozytywne i jest to rzecz normalna w futbolu - dodał.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1466_kopia_5141e44db3493456785aeb24120270e0.jpg

 

Miloś Radosavljevic podkreślił, że nim kierował wyższy poziom ligi w Polsce, a w przypadku Arki znakomite warunki do gry na pięknym stadionie przy wielu kibicach.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1420_kopia_312f887f17133f57656324cf536f663b.jpg

 

Jeśli chodzi o Ryotaro Nakano trener Nemec określił najbliższe pół roku jako okres próby dla Japończyka, aby udowodnił, że poziom 6 i 5 ligi w której grał ostatnio jest dla niego zbyt niski i pokazał swoje możliwości.

 

Dziennikarze wybiegali także w dalszą przyszłość i pytali trenera o to, kto z obecnych piłkarzy zostanie na następny sezon. Petr Nemec zapewnił, że budował w tej chwili zespół z myślą o następnym sezonie.

 

Nie pozostaje więc nic innego jak zobaczyć już w środę jak ta droga „Nowego zespołu" trenera Nemca się rozpocznie.

 

 Szczegóły konferencji w materiale video Arka -TV.

 

tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia