TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Klub » Stowarzyszenie Inicjatywa Arka

 

Sekcja Piłki Nożnej przy Stowarzyszeniu Inicjatywa Arka Gdynia powstała w lutym 2005 roku kontynuując tradycje oraz osiągnięcia w szkoleniu młodzieży w klubie sportowym Arka Gdynia. Stowarzyszenie prowadzi działalność szkoleniową wobec ponad 300 dzieci i młodzieży z terenu Gdyni i okolic, a treningi obejmują grupę wiekową od 7 do 16 roku życia. Drużyny w żółto niebieskich barwach zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach młodzieżowych, oraz różnych turniejach w kraju i zagranicą.

 

Kadrę szkoleniową stanowią wysoko wykwalifikowani trenerzy piłki nożnej, mający właściwe doświadczenie oraz doskonalących się na campach i warsztatach tak znanych firm jak AJAX Amsterdam, HSV Hamburg, BAYER 04 Leverkusen czy SEVILLA oraz HANNOVER 96. Dzięki wielkiemu wsparciu włodarzy miasta Gdyni, młodzi zawodnicy mogą szkolić się nie tylko sportowo na profesjonalnym obiekcie piłkarskim w Gdyni Witominie ale także realizować proces swojej edukacji w gdyńskiej Szkole Podstawowej nr 35, w której od 01 09 2018 r.  SI prowadzi klasę sportową. W programie certyfikacji szkółek PZPN przyznał jej w 2020 roku Złotą Gwiazdkę.

 

ARKA to najbardziej lubiany klub sportowy na całych niemal Kaszubach, dlatego szczególnie uzdolnionym sportowo chłopcom z Kościerzyny, Stężycy, Władysławowa, Gniewina, Tuchomia czy Człuchowa, SI umożliwia dołączenie do swoich drużyn, naukę w gdyńskich placówkach oświatowych oraz bazę socjalną w internacie. Drużyny posiadają ponadto świetną opiekę medyczną i rehabilitacyjną, będąc pod opieką gdyńskiego oddziału Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej (COMS Warszawa

 

Stowarzyszenie Inicjatywa Arka organizuje także Międzynarodowy Halowy Turniej ARKA GDYNIA CUP, który na stałe wpisał się w sportowy kalendarz  naszego miasta. Pierwszy turniej zorganizowano w 2000 roku i miał charakter zawodów wojewódzkich. W roku 2002 po raz pierwszy nasz turniej osiągnął rangę ogólnopolską i przyjął nazwę ARKA GDYNIA CUP, a oficjalny patronat objęli Prezydent Miasta Gdyni  Wojciech Szczurek oraz medalista piłkarskich Mistrzostw Świata - śp. Janusz Kupcewicz.

 

W roku 2004 do Gdyni zawitali goście spoza granic Polski, dzięki czemu po dziś dzień turniej posiada charakter zawodów międzynarodowych.  Do najsłynniejszych klubów, które uczestniczyły w ARKA GDYNIA CUP należą BAYER 04 Leverkusen, BORUSSIA 09 Dortmund, CRACOVIA Kraków, LECH Poznań, LEGIA Warszawa, POLONIA Bytom, RUCH Chorzów, WIDZEW Łódź oraz wiele innych polskich drużyn.

 

Na niwie sportowej sukcesy przede wszystkim tytułem Wicemistrzów Polski do lat 14-tu w latach 2008, 2012 i 2013, powołania najzdolniejszych zawodników do młodzieżowych reprezentacji Polski, a także wieloma tytułami Mistrzów Pomorza w kategoriach od U-15 do U-12.

 

Klub prowadzi także coroczny nabór uzdolnionych 13-latków do pierwszych klas na poziomie gimnazjum. Tym samym, młodzi zawodnicy mogą skutecznie uczyć się piłkarskiego rzemiosła, przy dogodnie ułożonym planie lekcji. Najzdolniejsi uczniowie oraz najwybitniejsi zawodnicy mogą liczyć ponadto na pomoc Klubu w zakresie zakwaterowania na terenie Gdyni, dofinansowania do uczestnictwa w obozach sportowych itp.

 

Stowarzyszenie pamięta także o dzieciach z najgorzej materialnie sytuowanych gdyńskich rodzin. Zdolni chłopcy jednocześnie nie posiadający wystarczających środków materialnych na uczestnictwo w sportowym życiu Klubu, także są otaczani szerokim wachlarzem wsparcia. ARKA to marka, dlatego też Klub szczególną uwagę zwraca na sytuację rodzinną każdego młodego zawodnika.

 

Stowarzyszenie jest otwarte na wszelkie formy współpracy i zaprasza firmy do wsparcia swojej działalności. Pamiętajmy, że uprawianie sportu jest nie tylko przygodą, ale przede wszystkim kształtowaniem pozytywnych cech charakteru i nauką samodzielności przed startem w dorosłe życie.

 


 BIURO SI ARKA

 

Budynek biurowy:
Stadion Narodowy Rugby ul. K.Górskiego 8, pokój nr 04
telefon:+48 / 58 / 662 33 56
fax:+48 / 58 / 662 33 56
e-mail:

inicjatywa@si-arka.gdynia.pl

strona www:

www.si-arka.gdynia.pl

Godziny pracy biura:Poniedziałek - piątek w godzinach 10.00  - 14.00

 

 

 DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE – STOWARZYSZENIE INICJATYWA ARKA

 

Krzysztof Rybicki
Prezes
Jarosław Kopański Wiceprezes
Dariusz Ulanowski Członek Zarządu
Tomasz Bobryk Dyrektor Klubu

 

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE – STOWARZYSZENIE INICJATYWA ARKA - TRENERZY

 

 

TRENER KOORDYNATOR Dariusz Mierzejewski – trener I klasy / UEFA-A
JUNIOR B1 ROCZNIK 2008 – U16    I  LIGA WOJEWÓDZKA Dariusz Ulanowski -  trener UEFA-A 
TRAMPKARZ C-1 ROCZNIK 2009 - U15  I  LIGA WOJEWÓDZKA Maciej Dragosz  – trener II klasy trener / UEFA-A
TRAMPKARZ C-2 ROCZNIK 2010 – U14   I  LIGA WOJEWÓDZKA Przemysław Wiszniewski – trener I klasy / UEFA-A     
MŁODZICZKI D-1 ROCZNIK 2009 – U15 Patrycja Salwa – trener UEFA-B    
KLASA WOJEWÓDZKA CHŁOPCÓW U 13  
MŁODZIK D-1 ROCZNIK 2011 – U13  Daniel Kuplicki – trener UEFA Elithe Youth
I  LIGA WOJEWÓDZKA  
MŁODZIK D-2 ROCZNIK 2012 – U12  KLASA D2 Marek Leszczyński  –   trener I klasy /  UEFA-A  
ORLIK E-1 ROCZNIK 2013  - U11  KLASA E1 Mateusz Białk – trener UEFA B
ORLIK E-2 ROCZNIK 2014  - U10 KLASA E2 Bartosz Bławat -  trener UEFA-A
ŻAK F-1 ROCZNIK 2015  - U9  KLASA F1 Tomasz Kożuchowski – trener I klasy / trener UEFA-A
ŻAK F-2 ROCZNIK 2016   - U8  KLASA F2 Rafał Oleksiak – trener UEFA A
SKRZAT G-1  ROCZNIK 2016/ 2017  - U7 KLASA G1 Tomasz Janiak – trener UEFA-B
IND. SZKOLENIE BRAMKARZY Arkadiusz Zagórski – trener UEFA-B
TRENINGI INDYWIDUALNE/TECHNIKA Tomasz Wroński – trener I klasy /  UEFA-A 
REHABILITACJA/TR.MOTORYCZNY FIZJOWORD – mgr Dawid Juszczyk
REHABILITACJA/TR.MOTORYCZNY FIZJOWORD – mgr Dawid Juszczyk

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia