TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Klub » SKGA

SKGA - STOWARZYSZENIE KIBICÓW GDYŃSKIEJ ARKI

ul. Olimpijska 5, 81-538 Gdynia

e-mail: skga@arkowcy.pl     

nr KRS 0000312535, NIP 5862253807, REGON 220714025

Bank Zachodni WBK S.A. 71 1090 1102 0000 0001 1420 6625

 

 

W ciągu 95-letniej już historii Arki powstawało wiele klubów kibica, które działały mniej lub bardziej efektywnie, jednak zawsze dbały o jak najlepsze zabezpieczenie interesu kibicowskiego.

 

Obecnie organizacją ruchu kibicowskiego "na" Arce zajmuje się powołane uchwałą z dnia 31.01 2007 roku, a oficjalnie zarejestrowane w dniu 29.08.2008 roku, "Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki".

 

Działając w oparciu o przyjęty statut (dostępny na stronie i forum oficjalnego serwisu kibiców - http://www.arkowcy.pl/) SKGA dba o pozytywny wizerunek kibiców i klubu poprzez liczne akcje promocyjne i charytatywne. Warto w tym miejscu wspomnieć o cieszącej się olbrzymią popularnością corocznej akcji „Żółto-niebieski Mikołaj” podczas której kibice Arki, dzięki prowadzonym aukcjom i zbiórkom pieniędzy, obdarowują prezentami szpitalne odziały dziecięce oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

 

Ponadto Stowarzyszenie zajmuje się propagowaniem bezpiecznego uczestnictwa w meczach piłki nożnej, głównie wśród dzieci i młodzieży, jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.


W Tczewie, dzięki pomocy SKGA, odbył się dziecięcy turniej piłkarski „Kolejne Pokolenie”, mający na celu promocję Arki wśród najmłodszych pokoleń kibiców.

 

Nie można zapominać także o działalności SKGA na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. Od kilku lat podczas Dnia Dziecka kibice Arki odwiedzają Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gdyni. Ponadto zorganizowali zbiórki pieniędzy na wózek dla Miłosza, czy powypadkową rehabilitację Damiana.

 

Sztandarową akcją kibiców jest ŻÓŁTO-NIEBIESKI MIKOŁAJ. To jedna z flagowych inicjatyw społeczności kibiców Arki Gdynia, która przerodziła się w piękną tradycję. Początek akcji, to rok 2004. Wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Gdyńskiej Arki zapraszamy do wspólnego pomagania! Mikołaj odwiedza lokalne hospicjum Bursztynowa Przestań oraz Hospicjum św. Wawrzyńca, a także domy dziecka i najmłodszych pacjentów w szpitalach, a także Arkowców potrzebujący wsparcia.

 

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki wyraża opinie w sprawach istotnych dla każdego kibica. Przedstawiciele SKGA reprezentują kibiców Arki w zarządzie Ogólnopolskich Związków Stowarzyszeń Kibiców, współpracują z władzami klubu oraz organami administracji rządowej i samorządowej. Regularnie odbywają się spotkania SKGA z władzami miasta Gdyni, GOSiR oraz klubu, na których omawiane są najbardziej interesujące kibiców  kwestie.

 

Mając na celu promocję piłki nożnej SKGA pomaga finansowo i logistycznie w barwnych oprawach, wspiera dojazdy kibiców na mecze piłkarskie w Gdyni i zajmuje się organizacją wyjazdów na mecze rozgrywane poza naszym miastem.

 

Od lipca 2010 SKGA wydawało niezależny magazyn kibiców Arki Gdynia - "Arkowcy". Uruchomiony został specjalny adres mailowy skga@arkowcy.pl pod który każdy kibic może zgłaszać swoje pomysły, propozycje różnych akcji i działań, spraw do załatwienia, czy zaoferować pomoc!


O wszystkich akcjach SKGA można przeczytać na stronie serwisu http://www.arkowcy.pl/

 

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia