02.09.2011

Nasi rywale w liczbach:Ruch Radzionków.

Wygrana w 5 kolejce nad Olimpią Elbląg na własnym terenie 3:1 pokazała że na własnym stadionie Arka prezentuje się zdecydowanie lepiej. Po meczach z dwoma beniaminkami w ostatnich kolejkach arkowcom przyjdzie zagrać z Ruchem Radzionków. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17:30. Poprzedni sezon popularne "Cidry" zakończyły na 9 miejscu w tabeli. W tym sezonie podopieczni trenera Artura Skowronka zdobyli 8 punktów w 6 spotkaniach.

Sezon 2010/2011 był dla zawodników z Radzionkowa udany. Jako beniaminek I ligi zdobyli 46 punktów i zakończyli rozgrywki na 9 miejscu. Zdecydowanie lepiej radzili sobie na własnym terenie gdzie zdobyli 29 punktów, wygrywając 9 spotkań i 5 remisując. Na wyjazdach natomiast Ruch był prawie bezkompromisowy, tylko dwukrotnie zremisował. Drużyny Pogoni Szczecin i Ruchu Radzionków w zeszłym sezonie miały najmniej wyjazdowych remisów w lidze. Radzionkowianie nie zdobywali w zeszłym sezonie zbyt wielu bramek, a punkty zdobyte na własnym stadionie zawdzięczali głównie dobrej postawie defensywy. Ruch stracił na własnym stadionie tylko 7 bramek. Na wyjeździe Cidry wygrywały trzykrotnie po 1:0, po razie padały wyniki 2:1 i 2:0 dla radzionkowian. Łącznie w spotkaniach wyjazdowych Ruch zdobył 16 bramek, a stracił 25.

W przerwie letniej w zespole Ruchu doszło do kilku zmian w kadrze. Z zespołu odeszło kilku zawodników grających regularnie w poprzednim sezonie. Wśród nich znalazł się napastnik Dawid Jarka, zdobywca 6 bramek w poprzednim sezonie, który odszedł do zespołu GKS Katowice. Przenieśli się tam także obrońcy – Jan Beliancin, Tomasz Rzepka, a także Damian Kaciczak. Do zespołu Grónika Zabrze odszedł natomiast inny obrońca Kamil Szymura. Do Warty Poznań przeniósł się pomocnik Tomasz Foszmańczyk. Hitem transferowym były natomiast przenosiny pomocnika Ruchu, Miłosza Przybeckiego do Polonii Warszawa. Dwudziestolatek nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie Czarnych Koszul, jednak w 5 spotkaniach Młodej Ekstraklasy zdobył 2 bramki. W miejsce tych zawodników sprowadzono dwóch ogranych pomocników – Adama Giese z Ruchu Zdzieszowice oraz Jarosława Kaszowskiego z Piasta Gliwice. Atak Cidrów wzmocnił Marcin Krzywicki z Cracovii. Zespół z Radzionkowa wzmocniło także kilku zawodników występujących w zespołach Młodej Ekstraklasy.

Bilans spotkań Ruchu Radzionków w sezonie 2011/2012: 2 zwycięstwa – 2 remisy – 2 porażki
U siebie: 1 zwycięstwo – 2 remisy – 0 porażek
Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 0 remisów – 2 porażki

Nowy sezon radzionkowianie rozpoczęli od porażki 0:2 na wyjeździe z Dolcanem Ząbki. W drugiej kolejce Ruch na własnym stadionie zremisował 1:1 z Kolejarzem Stróże. W następnym spotkaniu Cidry sprawiły małą sensację wygrywając na wyjeździe z faworyzowaną Bogdanką Łęczna 2:0, jedną z bramek w tym meczu zdobył pozyskany z Cracovii Marcin Krzywicki. W czwartej kolejce padł kolejny remis 2:2 tym razem z GKS Katowice, mimo że Ruch prowadził do 56 minuty 2:0. W zespole z Katowic wystąpiło aż 4 zawodników reprezentujących w poprzednim sezonie barwy Ruchu Radzionków. W piątej kolejce ich przeciwnikiem  był zespół beniaminka I ligi – Zawisza Bydgoszcz. Bramkę dającą zwycięstwo Zawiszy, na 2:1 w 90 minucie spotkania zdobył Paweł Zawistowski reprezentujący w poprzednim sezonie żółto- niebieskie barwy. W poprzedniej kolejce zespół z Radzionkowa zmierzył się na własnym stadionie z Wisłą Płock. W spotkaniu padła tylko jedna bramka, zwycięską bramkę dla Ruchu zdobył w 65 minucie z rzutu karnego Piotr Rocki.

W 6 pierwszych kolejkach nowego sezonu zespół z Radzionkowa dwukrotnie zwyciężał, remisował i przegrywał. Podopieczni trenera Artura Skowronka wygrali 1 spotkanie na wyjeździe, co jak dotychczas jest ich jedyną zdobyczą punktową na obcych boiskach.

Bilans bramek: 7 strzelonych – 7 straconych
U siebie: 4 strzelone – 3 stracone
Na wyjeździe: 3 strzelone – 4 stracone

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 6                                        Bramki stracone z akcji: 6
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                      Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 2                            Bramki stracone w 1. połowie: 2

W 6 meczach I ligi bramki drużyny z Radzionkowa się bilansują – po 7 bramek strzelonych i straconych. Na własnym stadionie bilans ten jest dodatni. Pozostałe statystyki bramkowe także się bilansują. Po 6 bramek zostało zdobytych i straconych z akcji oraz po 1 golu z rzutów karnych. W pierwszych połowach Cidry strzeliły i straciły po 2 bramki. Natomiast w drugich częściach meczy po 5 bramek strzelonych jak i straconych.

2

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych bramek to zespół z Radzionkowa w dwóch pierwszych kwadransach zdobył po 1 bramce. W drugich częściach meczy w pierwszych dwóch kwadransach Cidry strzeliły po dwie bramki natomiast w ostatnich 15 minutach 1 bramkę. W przypadku goli straconych, najgorsze są pierwsze kwadranse, kiedy to radzionkowianie tracili 2 bramki. W drugich częściach spotkań po dwie  stracili pomiędzy 60, a 75 minutą oraz pomiędzy 75, a 90 minutą.

Statystyki zawodników:

Bartosz Kopacz, Piotr Rocki – 540minut (6 spotkań),

Paweł Giel – 507 minut ( 6 spotkań),

Najlepsi strzelcy:

Piotr Rocki  – 2 bramki,

Paweł Giel, Bartosz Kopacz, Marcin Krzywicki, Michał Mak, Michał Skrzypczak – po 1 bramce.

Rafał Otwinowski – 1 czerwona kartka,

Paweł Giel, Bartosz Kopacz, Marcin Kowalski, Marcin Krzywicki  –  po 2 żółte kartki.

Wśród statystyk zawodników najwięcej minut rozegranych w tym sezonie ma Piotr Rocki, pomocnik mający za sobą 294 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej i 44 bramki. Wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrał także młody obrońca sprowadzony przez sezonem z Górnika Zabrze – Bartosz Kopacz. Trzecim zawodnikiem pod względem ilości minut spędzonych na boisku jest Paweł Giel, który w 6 spotkaniach rozegrał 607 minut. Najlepszym strzelcem Ruchu w tym sezonie jest Piotr Rocki, zdobywca dwóch bramek. Po 1 bramce strzelonej ma 5 zawodników Radzionkowa. Wśród najostrzej grających możemy wymienić Rafała Otwinowskiego który w spotkaniu z GKS Katowice został ukarany bezpośrednio czerwonym kartonikiem. Czterech piłkarzy Cidrów zostało ukaranych dwiema żółtymi kartkami.

Przed arkowcami w najbliższą sobotę pojedynek z przeciwnikiem, który w tym sezonie już raz na wyjeździe "zaskoczył" wygrywając mecz w Łęcznej. Żółto – niebiescy z kolei muszą wykazać się zdecydowanie lepszą skutecznością niż w meczu z Olimpią Grudziądz.