13.08.2016

Remis juniorów starszych.

W swoim pierwszym meczu ligowym w tym sezonie, juniorzy starsi Arki zremisowali we Wrocławiu z FC Academy 1:1 (0:1).

Centralna Liga Juniorów - 2 kolejka

FC Wrocław Academy - Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Bramki: Pasternak 30' - Kozakowski 84'

Arka: Więckowicz - Kozakowski, Gębiś, Chmielnicki, Lengiewicz, Hołtyn, Łyszyk, Olszewski (70' B.Nowicki), Bugajewski (80' Polański), Kafka (46' Wośk), Sz.Nowicki (89' Ryk)

Nasza drużyna rozgrywki zainaugurowała dopiero w 2 kolejce, gdyż pierwszy mecz z Bałtykiem Koszalin został przełożony. Pierwsza połowameczu we Wrocławiu była bardzo wyrównana, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 30 min. pierwszy celny strzał gospodarzy przyniósł im bramkę, której autorem był Krystian Pasternak.

W drugiej części inicjatywa  należała zdecydowanie do żółto-niebieskich, którzy ambitnie starali się odrobić straty. Jako pierwszy, strzałem z 16 metrów popisał się Sz.Nowicki, dobre okazje mieli także Łyszyk i Wośk, ale za każdym razem bramkarz wrocławian dobrze interweniował.

Wyrównanie nadeszło dopiero w końcówce meczu. W 84 minucie Maciej Kozakowski uderzeniem z 35 metrów pokonał golkipera rywali umieszczając piłkę w "okienku" bramki. Przed zakończeniem nasi młodzi zawodnicy mieli jeszcze okazję do strzelenia zwycięskiego gola, jednak Polański zbyt mocno zagrał do Wośka i ten, w trudnej sytuacji, nie zdołał trafić do siatki.

Po mecz trener Jakub Frydrych krótko podsumował jego przebieg:

-  Dzisiejsze spotkanie było pierwszym dla naszej drużyny w tym sezonie, rywal zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Zawodnicy obu zespołów walczyli o każdą piłkę i grało się nam dzisiaj bardzo ciężko, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej zdominowaliśmy rywala. Chłopakom bardzo zależało na strzeleniu bramki i cieszymy się że udało się to zrealizować. Żałujemy wcześniejszych niewykorzystanych okazji, bo byliśmy dziś zespołem, który zasłużył na 3 pkt.

Najbliższy mecz nasi juiorzy starsi rozegrają już w najbliższą środę 17 sierpnia. Będzie to właśnie zaległe spotkanie z 1 kolejki z Bałtykiem Koszalin.