13.08.2016

Arka - Śląsk Wrocław 2:0. Twierdza Gdynia nie do zdobycia!

Kolejny wielki mecz Arki przy Olimpijskiej! Twierdza Gdynia ma się dobrze, a tym razem poległ tu Ślask Wrocław! Dla Śląska to były pierwsze stracone bramki i pierwsza porażka, a Konrad Jałocha wciąż nie puszcza nic na własnym boisku!

5. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: da Silva 14'(k), Siemaszko 88'

Arka: Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Marcjanik, Warcholak - da Silva, Łukasiewicz, Sambea (38' Marciniak), Bożok (84' Błąd) - Szwoch - Zjawiński (65' Siemaszko)

Śląsk: Pawełek - Dankowski (46' Madej), Celeban, Dvali, Pawelec, Kokoszka, Stjepanović, Goncalves, Alvarinho, Morioka (46' Gosztonyi), Mervo (81' Biliński).

Żółte kartki: Zjawiński, Bożok - Pawelec, Stjepanović, Madej, Kokoszka, Biliński

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 9507

0 min - po nieudanej eskapadzie do Białegostoku, Arka wraca na własne podwórko. Humory po porażce z Jagiellonią zdążyliśmy poprawić wygraną w 1/16 finału Pucharu Polski z Olimpią Zambrów, a nasi piłkarze podkreślają, że mecz na Podlasiu to dla nich lekcja, jak grać nie wolno, więc starają się przekuć tamto spotkanie na nauczkę przed kolejnymi ligowymi starciami.

0 min - patrząc na bilans spotkań Arki i Śląska, można napisać, że spotkali się starzy znajomi. Arka z nikim tak czesto się nie potykała na poziomie dwóch najwyższych klas rozgrywkowych jak właśnie ze Śląskiem.

0 min - dużo się przed meczem pisało o Tadeuszu Sosze, który wywodzi się z Wrocławia i tam świętował tytuł Mistrza Polski. Dziś się jednak okazało, że z gry Tadka przeciwko swojej dawnej drużynie nici, bo nasz obrońca się rozchorował...

0 min - Sochę zastąpi dziś Damian Zbozień. Jego obecność w wyjściowej jedenstce to pierwsza i jedyna zmiana Grzegorza Nicińskiego w składzie od pierwszego, inauguracyjnego meczu w Lotto Ekstraklasie.

1 min - zaczęli goście

4 min - spokojny początek meczu. Piłka nie opuszcza środkowej strefy boiska.

4 min - pierwszy korner dla Arki.

5 min - centrował Szwoch, ale trochę za mocno i piłka opuściła boisko.

7 min - pierwsza okazja dla Śląska. Dwukrotnie z lewej strony dośrodkowywał Alvarinho, ale nasi obrońcy spisali się bez zarzutu.

8 min - dośrodkowanie z prawej strony Szwocha przed bramkę spowodowało dużo zamieszania pod bramką Śląska, ale nie udało się z tego skorzystać! Piłka bezkarnie przeszyła całe pole karne!

9 min - ależ fanatastyczny strzał Zbozienia z 25 metrów! Nasz debiutant legowy uderzył z powietrza, celnie, ale Pawełek równie kapitalnie odbija piłkę!

9 min - doskonałą sytuacje miał Marcjanik! Piłka dośrodkowana z prawej strony spadła mu wprost na nogę na 8 metrze przed bramką Pawełka, ale strzał naszego stopera przeleciał nad poprzeczką! To powinien być gol!

13 min - rzut karny dla Arki! Kokoszka fauluje Warcholaka w szesnastce!

14 min - goooollll! Marcus da Silva pewnie w lewy róg bramki Pawełka! Tak Śląsk stracił pierwszą bramkę w sezonie!

16 min - pewny chwyt Jałochy po dośrodkowaniu Stjepanovića z rzutu wolnego spod linii bocznej boiska.

17 min - trwa szturm na bramkę Śląska! Kapitalna akcja naszej drużyny zakończyła się tym razem zablokowanym strzałem Szwocha!

20 min - Dvali fauluje Marcusa przy linii bocznej. Będzie okazja do dośrodkowania pod bramkę Pawełka.

21 min - centruje Bożok, piłkę podbija Szwoch, ale ta poleciała na pułapie będacym wyłącznie w zasięgu bramkarza.

25 min - będzie groźnie. Śląsk ma rzut wolny przed naszym polem karnym po faulu Marcjanika na Mervo.

26 min - strzał Alvarinho wprost w Jałochę. Arka próbowała od razu wyprowadzić kontrę, ale zagranie Zjawińskiego zostało skutecznie zablokowane.

27 min - niudany strzał Bożoka sprtzed pola karnego.

28 min - korner dla Arki. Wykonał go Szwoch, ale piłka ląduje w rękawicach Mariusz Pawełka.

29 min - Zjawiński przerwał szybka akcję Śląska i zobaczył żółtą kartkę.

32 min - kiks Sambei przyniósł rzut rożny gościom. Groźnie zacentrował Stjepanović, ale dobrze znów spisują się nasi obrońcy! Brawo!

33 min - szybka akcja Arki wykończona została odrobinę niecelnym strzałem Szwocha zza szesnastki.

35 min - wydawało się, że Stjepanović faulował Sambeę, ale arbiter odgwizdał rzut wolny dla Ślaska. 30, może 32 metry od naszej bramki.

36 min -  Alvarinho znów egzekutorem tego stałego fragmentu gry, ale strzał poszybował metr ponad bramką Jałochy.

37 min - niestety na murawie leży Sambea i chyba konieczna będzie zmiana...

38 min - Yannick próbował jeszcze rozbiegać uraz za linią boczną, ale nic tego nie będzie.

38 min - na murawie melduje się Adam Marciniak.

40 min - Dvali fauluje da Silvę i będziemy mieli rzut wolny w bocznej strefie boiska z okazją na dośrodkowanie.

41 min - Bożok centruje, ale radzą sobie obrońcy Śląska. Bezpardonowo przy tym potraktowany był Łukasiewicz, powalony na murawę przez Pawelca.

45+1 min - Stjepanović znów posyła piłkę z rzutu wolnego w nasze pole karne. Marcus odbija piłkę na rzut rożny.

45+2 min - znów centra Stjepanovića, po raz kolejny dobrze wychodzimy z opresji, a arbiter zaprasza zawodników na przerwę.

PRZERWA - Arka znów potrafiła zdominować przeciwnika niemal od pierwszej minuty i także tym razem przyniosło to efekt w postaci gola. Śląsk po stracie bramki potrafił jednak swoją grę przesunąć na naszą połowę, ale bez większego efektu, bo poza kilkoma stałymi fragmentami gry nasza defensywa nie dopuściła do zagrożenia bramce Konrada Jałochy. Z dużymi nadziejami na kolejną wygraną przy Olimpijskiej wyczekujemy drugich 45 minut.

46 min - Mariusz Rumak zdecydował się w przerwie aż na dwie zmiany. Zeszli Dankowski i Morioka, a do boju ruszyli Madej i Gosztonyi

49 min - Kokoszka fauluje brzydko da Silvę, ale nie ma kartki dla wrocławianina. Do dośrodkowania szykuje się Bożok.

50 min - Po dośrodkowaniu naszego kapitana, Szwoch był bliski oddania strzału z kilku metrów! W ostatniej chwili zdjął mi piłkę z nogi obrońca Śląska!

51 min - Arka w ataku od zmiany stron. Strzał da Silvy zablokowany, będzie rzut rożny.

52 min - Pawełek pewnie wyłapuje dośrodkowanie Bożoka z narożnika boiska.

54 min - idealna okazja do strzału z rzutu wolnego na bramkę Pawełka. Piłka oddalona od bramki o ok. 25 metrów.

55 min - strzał Szwocha poszybował ok. metra nad bramką gości.

56 min - żółta kartka dla Pawelca.

56 min - strzał Zjawińskiego odbija Pawełek! Kolejny rzut rożny dla Arki.

57 min - tym razem dośrodkowuje da Silva, a piłka ociera się o głowę Zjawińskiego! Było blisko oddania groźnego strzału na bramkę Śląska!

59 min - indywidualna akcja Mervo. Wszedł z piłką w nasze pole karne i spróbował strzału, ale na szczęście to była fatalna próba.

61 min - Stjepanović sfaulował Zjawińskiego w momencie, gdy ten chciał podać do wychodzacego na czystą pozycję Szwocha. Jest żółta kartka.

62 min - tym razem kartka dla Bożoka.

64 min - rzut rożny dla Śląska wykonał Alvarinho. Główkował Kokoszka, ale niecelnie. Było groźnie!

65 min - zmiana w naszym zespole. Zjawińskiego zastępuje Siemaszko.

66 min - kapitalna akcja Arki! Szwoch podaje prostopadle do da Silvy, a ten pokonał Pawełka! Szał radości na trybunach, piłkarze też się cieszą, ale... chorągiewka w górze! Spalony!

68 min - żółta kartka dla Łukasza Madeja za faul w środku pola.

71 min - tym razem nieudana próba dośrodkowania Szwocha

71 min - szybka akcja Arki. Siemaszko pociągnął z piłką prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne, ale próbę strzału zablokowali obrońcy Śląska!

75 min - Warcholak fauluje Alvarinho w środku pola, przerywając kontrę gości. Sędzia jest jednak pobłażliwy dla Marcina.

76 min - doskonała kontra Arki! Bożok zagrał do Siemaszki, ten od razu odegrał w kierunku Szwocha, ale Pawełek uprzedził Mateusza 8 metrów przed bramką!

77 min - trochę "braziliany" w wykonaniu Alvarinho, który wdarł się z piłka w nasze pole karne, ale udało się go w ostatniej chwili zatrzymać!

79 min - żółtko dla Adama Kokoszki za faul na Marciniaku.

80 min - kolejna centra Bożoka z rzutu wolnego, ale znów najlepiej odnalazł się we własnym polu karnym Pawełek.

81 min - Biliński zmienia Mervo. To ostatnia zmiana w zespole trenera Rumaka.

83 min - Biliński od razu otrzymuje żółtą kartkę za faulu na szarżującym Bożoku.

84 min - Adrian Błąd zmienia Bożoka. Opaska kapitańska ląduje na ręce Marcusa da Silvy.

86 min - ależ kontra Arki! Siemaszko uruchamia na prawej stronie da Silvę, a ten centruje na wchodzących w pole karne Siemszkę i Błąda, lecz ratuję się cudem goście!

88 min - gooollll dla Arki!!! da Silva zagrywa z rzutu rożnego, piłka szczęsliwa pada łupem Siemaszki, a ten strzela pod nogami Pawełka! 2:0 dla Arki!

89 min - gol dla Arki padł pod nieobecność Szwocha, który był opatrywany za linią końcową.

90+3 min - będzie zagranie z rzutu wolnego w pole karne Arki. Podaje Alvarinho, ale piłka w rękach Jałochy!

KONIEC - kolejne zasłużone zwycięstwo żółto-niebieskich w Gdyni! Śląsk był bezradny w swoich atakach, a Arka bezwzględnie go wypunktowała, prezentując znów ofensywny i skuteczny styl gry! Teraz czekamy na przeniesienie tej postawy na inne boiska Lotto Ekstraklasy!