09.08.2012

Derbowy sparing: Arka II - Bałtyk 2:3 (2:1)

Tym razem nasze rezerwy spotkały się z rywalem z tej samej klasy rozgrywkowej. "Mini" derby sparingowe zakończyły się wygraną Bałtyku, chociaż do przerwy to żólto-niebiescy prowadzili 2:1. Decydująca bramkę zdobył były zawodnik...Arki Krzysztof Bułka.

Arka II - Bałtyk 2:3 (2:1)

(samob. - asysta Wojowski 30 , Słowiński 45'k) - Toporkiewicz 22', Bodzak 65', Bułka 75'.

Arka II: Kamola (46' Kędra) - Sulewski (15' Stolc), P. Robakowski, Haberka (70' Marcjanik), Wojowski - Brzuzy (46' Zenik), Kwaśnik (46' Barnik), Kreft (46' Bębenek), Róg (46' Wesołowski) - Słowiński (70' D. Patelczyk) - Wardziński (46' K. Patelczyk)

Bałtyk:

I połowa:  Biecke – Pionk, Prusaczyk, Wasielewski, Byczkowski – Drzymała, Klawikowski, Bodzak, Adamus – Toporkiewicz, Kieldanowicz

II połowa: Grubba – Pionk, Wasielewski, Prusaczyk, Musuła – Bułka, Bodzak, Piekarski, Byczkowski – Toporkiewicz, Kudyba oraz  Wilczewski i Frankowski.

Gra naszej "rezerwowej" młodej Arki mogła się podobać, szczególnie w pierwszej połowie. Już na jej początku idealnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Maciej Wardziński. Niestety dogodną sytuację wykorzystał Bałtyk wychodząc na prowadzenie w 22 min. Arka wyrównała w 30 min. za sprawą Pawła Wojowskiego, który po ładnej akcji uderzył na bramkę, a niefortunnie interweniował Robert Wasielewski strzelając gola samobójczego. Tuż przed przerwą Fabian Słowiński wykorzystał rzut karny. W pierwszej połowie lepiej grającą drużyną była Arka. W drugiej połowie to Bałtyk był stroną przeważającą strzelając 2 ładne bramki, po uderzeniach z dystansu Zbigniewa Bodzaka oraz Krzysztofa Bułki.