TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.02.2012

Marek Gaduła: "Nie ma większych problemów z kontuzjami"

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę w drużynie pełni jej sztab medyczny. Na krótką rozmowę udało nam się namówić Koordynatora sztabu medycznego w Arce, fizjoterapeutę i specjalistę od odnowy biologicznej, pana Marka Gadułę.

 

Panie Marku, gdy Pan nie ma zbyt dużo pracy, to tylko dobry znak dla zespołu. Jak zatem wygląda obecnie Pański grafik, mocno obciążony?

 

- Nie powiem, żebym się zupełnie nudził, ale w większości przypadków są to normalne zabiegi regeneracyjne, które wykonuje się przed i po każdym z treningów. Na pewno więcej pracy będzie bezpośrednio po meczu, bo wtedy pojawia się dużo mikrourazów. Muszę przyznać, że sytuacja ze zdrowiem piłkarzy na tym zgrupowaniu wygląda naprawdę dobrze. Pozostaje sobie życzyć, aby tak mała ilość poważnych problemów utrzymała się do końca zgrupowania i do końca sezonu.

 

Kto obecnie korzysta z Pańskich usług?

 

- Oczywiście Sławek Mazurkiewicz i Piotrek Kuklis, którzy wciąż nie mogą jeszcze normalnie wejść w trening, a poza tym ci, którzy jeszcze niedawno mieli kontuzje, czyli Tomek Jarzębowski i Damian Krajanowski. Na zabiegi przychodzi też Marcin Radzewicz. Dziś rano zjawił się również Peres, który zgłosił jakiś drobny problem mięśniowy, ale jak widać póki co normalnie trenuje. Pozostaje oczywiście pod pełną kontrolą, żeby przypadkiem nie przytrafiło mu się coś poważniejszego.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1088_kopia_b4ae67a17ff0c07cd9f654c435e51b5f.jpg

 

Na czym polegają zabiegi?

 

- To typowe zabiegi z fizykoterapii, zabiegi z urządzeniami, które przywieźliśmy z Gdyni, czy też ćwiczenia rozciągające, niekiedy z wykorzystaniem przyrządów typu gumy.

 

Jadąc na takie zgrupowanie ile zabiera Pan ze sobą maści, leków i innych niezbędnych medykamentów?

 

- Wychodzi tego nawet z pół skrzyni. Najwięcej jest oczywiście regularnie zażywanych przez piłkarzy odżywek, suplementów itp. Akurat tutaj, na zgrupowaniu w Turcji, zapotrzebowanie na to jest mniejsze, bo mamy świetne wyżywienie, które dostarcza zawodnikom wszystkiego, co niezbędne.

 

Daje Pan im jakieś wskazówki, co powinni wybierać w hotelowej restauracji?

 - Nie ma takiej potrzeby. Oni sami doskonale wiedzą co i w jakiej ilości powinni jeść.

 

Rozmawiał: Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia