07.08.2006

Ruszyła IV liga

Na inaugurację rozgrywek IV ligi rezerwy Arki podejmowały na własnym boisku jednego z głównych kandydatów do awansu. Gdynianie zremisowali z Wierzycą Pelplin 2:2 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Piotr Madejski w 32. i Mateusz Kołodziejski w 72. minucie. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem miejscowi mieli dwa gole w zapasie. Jednak zapłacili stratą punktów za brak skuteczności i błędy bramkarza. Bałtyk w pierwszej kolejce zagra w niedziele w Starogardzie Gdańskim.

ARKA: Palczewski - Wojas, Kościelniak, Kałdowski, Kowalski - Pudysiak, Gorząd, Ulanowski, Madejski - Griszczenko (80 Mackus), Kołodziejski (90 Gosz).

Dariusz Mierzejewski skorzystał aż z dziewięciu piłkarzy z kadry pierwszej drużyny. Gospodarze powinni ten mecz wygrać i to wyraźnie, ale zawodzili pod bramką rywali. Sami zaś tracili gole w 80. minucie (Maciej Szyszkowski) oraz w doliczonym czasie gry (Jarosław Steinborn). Przy obu golach dla przeciwnika nie popisał się Maciej Palczewski.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Luzino - Orlęta 0:3, Orzeł - Olimpia 1:0, Czarni P.G. - Start 1:3, Jantar - Powiśle 0:1, niedziela: Czarni Cz. - Brda, Gryf - Orkan, Wierzyca S.G - Bałtyk, Murkam - Bytovia (przełożony).