07.08.2006

Inauguracja piłkarskiej IV ligi

Pierwsza kolejka IV ligi nie przyniosła wielkich niespodzianek. Jeden z ciekawszych meczów odbył się w Gdyni, gdzie rezerwy Arki podejmowały Wierzycę Pelplin. Faworytem byli gospodarze, w składzie których pojawiło się aż 9 I-ligowców, m.in. Ireneusz Kościelniak, Łukasz Kowalski, Marcin Pudysiak, Sebastian Gorząd, Dariusz Ulanowski oraz Andriej Griszczenko. Do 81. minuty wszystko przebiegało zgodnie z planem. Żółto-niebiescy po golach Piotra Madejskiego i Mateusza Kołodziejskiego prowadzili 2:0. Jednak końcówka należała do Wierzycy, która po golach Macieja Szyszkowskiego oraz Jarosława Steinborna (w 94. minucie!) doprowadziła do wyrównania. Pierwszym liderem, po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 z GKS Luzino, został zespół Orląt Reda.

Wyniki 1. kolejki IV ligi: Arka II Gdynia - Wierzyca Pelplin 2:2, GKS Luzino - Orlęta Półwysep Reda 0:3, Orzeł Trąbki Wielkie - Olimpia Sztum 1:0, Czarni Pruszcz - Start Mrzezino 1:3, Jantar Ustka - Powiśle Dzierzgoń 0:1, Czarni Czarne - Brda Przechlewo 0:0, Gryf Wejherowo - Orkan Rumia 0:0, Wierzyca Starogard - Bałtyk Gdynia 0:2. Huragan Przodkowo - Bytovia odwołany z powodu złego stanu boiska.