TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

22.10.2010

Przed Bełchatowem: Profesjonalny Futbol w Walce z Głodem!

Na ośmiu stadionach Ekstraklasy, na prezentacje przed meczami 10. kolejki Ekstraklasy (22-24.10.2010), piłkarze wszystkich zespołów Ligi Zawodowej wyjdą w specjalnych koszulkach, na których znajdą się między innymi żółte gwizdki, które są symbolem akcji w całej Europie.

Zaprezentowane zostaną też adresy internetowe, pod którymi każdy będzie mógł osobiście wesprzeć akcję składając podpis pod petycją przeciwko głodowi na świecie (http://www.1billionhungry.org/ i http://www.epfl-europeanleagues.com/fao/).

W tegoroczną akcję „II European Match Day Against Hunger” obok Ekstraklasy SA i jej Klubów, zaangażowanych jest kilkanaście piłkarskich lig zawodowych (między innymi: angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska, holenderska, portugalska, szkocka, grecka, austriacka, rosyjska i ukraińska).

Akcję wspierają byli i obecni wielcy piłkarze: w Hiszpanii Raul Gonzalez, w Niemczech Hansi Muller, w Portugalii Fernando Couto, we Włoszech Bruno Conti, w Austrii Dietmar Kuhbauer, Ambasadorem Ekstraklasy SA reprezentującym Polskę jest Jerzy Dudek.

Jerzy Dudek, ambasador akcji w Polsce :

„Jeśli my, piłkarze, możemy w jakikolwiek sposób wspomóc tak szczytną inicjatywę - nasze zaangażowanie jest konieczne, to nasz obowiązek. Wierzę również w Wasze wsparcie i zaangażowanie. Ludzie piłki nożnej w całe j Europie zjednoczeni w jednym celu, by wygrać walkę z głodem, by wywrzeć społeczną presję na rządzących - taki stawiamy sobie cel ”.

Dołącz do akcji!!!

Nie bądź obojętny!!!

Podpisz petycję!!!PETYCJAZOBACZ TUTAJ

PETYCJA ZOBACZ TUTAJPoprzedni Następny

Mapa Strony