02.10.2006

PLJ: W derby wszyscy na remis!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 8. kolejka:

W ósmej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych sezonu 2006/2007 drużyna Arki Gdynia zremisowała z drużyną Lechii Gdańsk 1:1. Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, którzy mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jednak dzisiejszego dnia bardzo dobrze dysponowany był bramkarz żółto-niebieskich Bartosz Mierzejewski. W drugiej odsłonie, goście zagrali mniej bojaźliwie, lecz to gospodarze pierwsi zdobyli bramkę. Po stałym fragmencie gry z lewej strony, najwyżej wyskoczył zawodnik Lechii i skierował głową piłkę do bramki. Następne minuty to walka w środku pola z minimalną przewagą gospodarzy. W 68 minucie po faulu w rogu „szesnastki” na Pawle Frankowskim, sędzia podyktował rzut karny, który pewnie zamienił na bramkę Mateusz Sychowski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

RELACJA

Kolejny mecz juniorzy młodsi rozegrają w sobotę 07.10.2006 z Pomezanią Malbork na obiektach GOSiR w Gdyni.

Sobek Przybylski

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 8. kolejka:

Na boisku AWF Gdańsk Lechia Gdańsk w 8. kolejce PLJA podejmowała drużynę Arki Gdynia SSA. Po dobrym spotkaniu obfitującym w sytuacje bramkowe nasza drużyna zremisowała 1:1. Początek spotkania to zdecydowane ataki naszej drużyny, efektem których była bramka w 19 min. Grzegorz Kowalski po składnej akcji całego zespołu uderzeniem z 25 w okienko bramki przeciwnika, uzyskał prowadzenie dla naszego zespołu 1: 0. Wyrównanie padło po rzucie karnym, podyktowanym po faulu Bartosza Kortasa na napastniku gdańskiej Lechii.
Remis na wyjeździe z trzecią drużyną PLJA należy unać za korzystny dla naszej drużyny, jednak nie odzwierciedla on przewagi, jaką posiadała nasza drużyna w tym spotkaniu, będąc drużyną zdecydowanie lepszą od przeciwnika.

Grzegorz Kowalski

RELACJA

Kolejny mecz Juniorzy Starsi rozegrają 07.10.2006 (sobota) o godz. 11.00 z Pomezanią Malbork. Mecz odbędzie się na obiektach GOSIR Gdynia.