12.08.2018

CLJ: Remis Arki z Górnikiem

Podobnie jak wczoraj pierwsze zespoły, także juniorzy starsi Arki i Górnika Zabrze podzieliły się punktami w lidze. Dzisiejszy mecz w ramach 2. kolejki CLJ zakończył się remisem 3:3 (2:0). Wszystkie trzy bramki dla żółto-niebieskich zdobył Jan Łoś.

Centralna Liga Juniorów - 2. kolejka

Arka Gdynia - Górnik Zabrze

Bramki: Łoś 3 (13', 35', 90') - 53', 64', 90'

Arka: Molenda - Branicki, Zbiranek, Lisiecki, Szałecki, Bohm (57' Cyrak), Faltyński, Wilczyński (64' Kamiński), Sławek (71' Markiewicz), Urbański (46' Wiśniewski), Łoś

Rozgrywany na bocznym boisku GCS mecz juniorów starszych Arki i Górnika dostarczył wiele emocji, a jego wynik zmieniał się nawet w doliczonym czasie gry. Po pierwszej połowie w dużo lepszych nastrojach mogli być żółto-niebiescy, którzy prowadzili 2:0. Gości dwukrotnie „ukłuł” Jan Łoś. Nasz napastnik najpierw w 13 min. otworzył wynik spotkania, a w 35 min. ponownie pokonał bramkarza rywali i podwyższył rezultat na 2:0.

Po 19 minutach drugiej połowy goście doprowadzili do remisu i mecz niejako zaczął się od początku. Arkowcy ambitnie walczyli o zwycięską bramkę i wydawało się, że sięgną po 3 punkty, gdy w doliczonym czasie gry znów trafił Łoś i wyprowadził Arkę na prowadzenie 3:2. Niestety zawodnicy Górnika zdołali przeprowadzić jeszcze jedną skuteczną akcję i po raz kolejny odrobić straty. Mecz zakończył się podziałem punktów, z którego, patrząc na okoliczności, zdecydowanie bardziej zadowoleni mogą być zabrzanie.

Kolejny mecz ligowy Arka rozegra na wyjeździe z Koroną Kielce.