13.04.2017

Juniorzy: Wygrana i remis.

Juniorzy rozgrywali dzisiaj kolejne spotkania. Młodsi prowadzili już 3:0 i ta zaliczka wystarczyła do zgarnięcia puli 3 punktów, mimo zdobycia kontaktowej bramki przez gości w doliczonym czasie gry.  Juniorzy starsi objęli prowadzenie dopiero w 84 min. po kapitalnej bramce Adriana Polańskiego. Rywale wyrównali jednak w 90 min.

Centralna Liga Juniorów - 23 kolejka

Arka Gdynia – Gwarek Zabrze 1:1 (0:0)

Bramki: Polański 84' - Fic 90'

Arka: Więckowicz – Grabowski (46' Kłosowski), Bednarski, Manteufel, Kozakowski, Hołtyn, B.Nowicki (46' Affeld), Ryk (69' Wośk), Gniadecki (75' Bugajewski), Łoś, Polański

Arka miała zdecydowaną przewagę, ale objęła prowadzenie 6 minut przed końcem. Piłkę przejął przed polem karnym  Adrian Polański i kapitalnym strzałem w okienko pokonał bramkarza Gwarka. Gdy na zegarze brakowało 14 sekund do 90 minuty goście przeprowadzili akcję lewą stroną i Adam Fic strzałem zza pola karnego pokonał Szymona Więckowicza.

Żółto-niebiescy po 23 kolejkach mają na swoim koncie 40 pkt i są na 3 miejscu w tabeli. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 5 kolejka

Arka Gdynia – Wda Świecie 3:2 (0:0)

Bramki: Markiewicz 51', Gułajski 53', Młyński 62' - 72', 80'.

Arka: Knut (65' Schwarz) – Kasprowicz (79' Lewiński), Matejek, Szałecki, Markiewicz, Pek, Młyński (79' Cierocki), Szwoch (66' Grądziel), Sławek, Gułajski (72' Kreft), Wojtkowski (41' Rumiński)

Pierwsza połowa meczu Arki z Wdą zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie padło zaś aż 5 bramek. W odstępie zaledwie dwóch minut Arka objęła dwubramkowe prowadzenie po golach Markiewicza (51’) i Gułajskiego (53’). W 62 min. na 3:0 podwyższył Młyński.

Pod koniec meczu do głosu doszli goście, ale stać ich było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Wda zdobyła bramki w 72 min. oraz w samej końcówce, czyli 80 min.gry (mecze juniorów młodszych rozgrywane są w wymiarze 2x40 min.). Na więcej Arka już nie pozwoliła i zdobyła ważne 3 pkt.

Żółto-niebiescy po 5 kolejkach mają na swoim koncie 11 pkt i są wiceliderem tabeli. W następnej kolejce ponownie wystąpią w Gdyni i podejmą Pogoń Szczecin.