02.04.2017

Juniorzy młodsi: Arka wygrała z Lechią!

Świetnie spisali się w lidze makroregionalnej nasi juniorzy młodsi. Arka pokonała w derbowym pojedynku Lechię Gdańsk 2:0 (0:0).

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 3 kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)

Bramki: Ziemann 57', Kasprowicz 65'

Arka:  Knut - Kasprowicz, Lisiecki (67' Wojtkowski), Matejek, Sławek, Markiewicz, Szałecki, Gułajski (75' Lewiński), Szwoch (60' Bednarski), Pek, Rumiński (46' Ziemann)

Jesienią obie drużyny również zmierzyły się w Gdyni w rozgrywkach ligi wojewódzkiej i wówczas mecz zakończył się remisem 0:0. Tym razem żółto-niebiescy pokazali wyższość nad lokalnym rywalem i sięgnęli po 3 punkty. Bramki dla naszego zespołu padły w drugiej połowie spotkania. W 57 min. prowadzenie dla Arki uzyskał Marceli Ziemann, a 8 minut później wynik na 2:0 ustalił Mateusz Kasprowicz

Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w lidze makroregionalnej i po 3 kolejkach, z 7 pkt. na koncie, zajmują pozycję wicelidera tabeli. Ustępują jedynie Lechowi Poznań, który do tej pory zgromadził komplet punktów.

Trener Janczak po meczu:

- Bardzo cieszy zwycięstwo, szczególnie w derbach. Cały zespół zapracował na wygraną. W całym meczu mieliśmy przewagę, mimo że Lechia też miała dobre momenty, szczególnie w drugiej połowie. Przeciwnik stworzył tylko dwie sytuacje w całym meczu po stałych fragmentach gry. Zagraliśmy kolejny mecz na zero z tyłu. Stworzyliśmy sobie pięć dogodnych sytuacji  i wykorzystaliśmy dwie.

W następnej kolejce Arka zmierzy się na wyjeździe z innym zespołem z Poznania - Wartą.