28.06.2016

Lech Poznań - Arka 1:0. Zadecydowała ostatnia minuta.

Pierwszy sparing tego lata za nami. W Ostródzie Arka uległa Lechowi Poznań 1:0, tracąc gola w doliczonym czasie gry, po strzale Marcina Robaka.

Lato 2016 - sparing nr 1.

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramki: Robak 90+1'

Lech: Burić - Kędziora (66' Ceesay), Arajuuri (46' Lasse Nielsen), Wilusz, Gumny - Trałka (26' Gajos), Tetteh - Makuszewski, Formella (66' Majewski), Pawłowski - Bille (46' Robak)

Arka 1. połowa: Jałocha - Truboczkin, Marcjanik, Sołdecki, Wojowski - Da Silva, Sambea, Mosiejko, Bożok - Szwoch - Zjawiński

Arka 2. połowa: Steinbors – Socha, Sobieraj, Kalkowski, Warcholak – Tomczak (70' Stolc), Yussuff, Łukasiewicz, Błąd – Tomasiewicz - Siemaszko

0 min - od pierwszej minuty w składzie Lecha pojawi się na boisku Dariusz Formella, jeszcze kilka tygodni temu grający w naszych barwach. W Gdyni Darek przebywał na wypożyczeniu, więc po sezonie wrócił do Kolejorza i teraz w Poznaniu walczy o miejsce w składzie.

0 min - w Arce przyglądać się będziemy m.in. Ivanowi Truboczkinowi, Ukraińcowi przebywającemu na testach w naszej drużynie.

0 min - naszą uwagę przykują też najnowsze nabytki żółto-niebieskich, czyli Dawid Sołdecki i Dariusz Zjawiński.

1 min - zaczęli Lechici.

3 min - pierwsze zagrożenie naszej bramki! Dośrodkowanie Pawłowskiego dochodzi Trałki, którego strzał głową instynktownie broni Jałocha!

7 min - po raz pierwszy Arka stworzyła akcję pod bramką Lecha. Marcus da Silva przedarł się lewą flanką, zagrał wzdłuż bramki w kierunku Zjawińskiego, ale Burić przejał to podanie.

8 min - szybko odpowiadają poznaniacy. Makuszewski sprytnym strzałem głową z ostrego kąta chciał oszukać Jałochę, ale ostatecznie nie udało mu się skierować piłki w światło bramki!

18 min - od kilku minut gra toczy sie głónie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny dość szybko przerywają akcje swoich przeciwników.

22 min - po dwóch próbach dośrodkowania z prawej strony przez Zjawińskiego, piłka trafia na 20 metr do Mosiejki, który odważnie spróbował dryblingu z kilkoma rywalami i zatrzymał się dopiero na trzecim.

23 min - bardzo dobre ofensywne wejście w pole karne Wojowskiego, który z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę bramki strzezonej przez Burića!

24 min - duże brawa zebrał da Silva za efektowne minięcie Makuszewskiego

25 min - strzał da Silvy trafia w plecy obrońców i będzie korner dla Arki!

26 min - Gajos zmienia Trałkę, który zasygnalizował uraz

27 min - rzut rożny wykonał Szwoch, ale w powietrzy zderzyli się Makuszewski i Sołdecki. Potrzebna jest pomoc masażystów.

29 min - Sambea oddaje niecelny strzał po ziemi z 18 metrów. To była ładna akcja Arkowców, w której ładnie piłkę rozporowadził Wojowski.

30 min - blisko powodzenia byli gdynianie! Szybką akcję znów wyprowadził Wojowski, zagrał na 16-sty metr do Szwocha, a ten uderzył, lecz nie do końca czysto na bramkę Burića. Bramkarz Lecha miał mimo to spore problemy ze złapaniem piłki i lechitów uratowali asekurujący obrońcy.

39 min - przypomniał o sobie Darek Formella. Przyjął w polu karnym Arki zagranie z głębi pola i po nodze obrońcy uderzył w boczną siatkę bramki Jałochy!

44 min - Szwoch faulowany w odległości ok. 23-25 metrów od bramki Lecha. Do wykonania stałego fragmentu gry szykuje się sam poszkodowany.

45 min - dobre, celne uderzenie Szwocha, ale Burić pewnie broni!

PRZERWA

46 min - w przerwie Arka wymieniła całą jedenastkę. Z kolei w Lechu dwie korekty - Robak za Bille Nielsena oraz Lasse Nielsen za Arajuuriego

49 min - ładna akcja Arki już w szesnastce Lecha. Tomasiewicz chciał mocno wstrzelić piłkę przed bramkę Burića, ale trafia w nogę Siemaszki i piłka poza boiskiem.

52 min - znów składna akcja naszej drużyny. Daleki przerzut piłki dotarł do Sochy, ten zagrał do wbiegającego w szesnastkę Tomczaka, ale uderzenie naszego zawodnika sparowali za linię końcową obrońcy Lecha.

53 min - rzut rożny wykonał Tomasiewicz, główkował Yussuff, a piłka poszybowała metr nad poprzeczką!

55 min - dośrodkowanie Makuszewskiego pewnie wyłapuje Steinbors

58 min - z rzutu wolnego dośrodkowywał w nasze pole karne Makuszewski, ale Warcholak skoczył najwyżej i wyjaśnił sytuację.

59 min - płaski strzał z 18 metrów Tetteha spokojnie chwyta Steinbors.

62 min - na niezłej wysokości posłał piłkę Warcholak z rzutu wolnego  w pole karne Lecha, ale poradzili sobie z tym zagraniem poznaniacy.

66 min - nieudany strzał z 20 metrów Gajosa.

66 min - zmiany w Lechu. Schodzą Kędziora i Formella, weszli Majewski i Ceesay

67 min - Warcholak doskonale blokuje dośrodkowanie Makuszewskiego

70 min - zmiana w Arce. Stolc wchodzi za Tomczaka

73 min - Lech od dłuższego czasu stara się rozgrywać piłkę, ale nic z tego nie wynika. Żółto-niebiescy umiejętnie przerywają każde groźniejsze zagranie,, sami szukając okazji do skontrowania przeciwnika.

75 min - doskonale spisał się w obronie Stolc, grający w tym momencie w roli prawoskrzydłowego pomocnika. Przerwał akcję Majewskiego, a przy próbie wyprowadzenia kontry został sfaulowany przez Lechitę.

77 min - nienajlepsza próba strzału z dystansu Tomasiewicza.

87 min - Tomasiewicz posłał piłkę w pole karne, ale tam bez problemu interweniował Lasse Nielsen

88 min - najlepsza okazja dla Arki w tym meczu! Stolc wpadł z piłką w pole karne i strzałem poszukał dalszego rogu! Broni jednak Burić!

89 min - w odpowiedzi Pawłowski, w niemal takiej samej sytuacji, tyle że z lewego skrzydła trafia w słupek!

90 min - Socha w ostatniej chwili zdjął piłke z głowy Gajosowi!

90+1 min - gol dla Lecha! Majewski zacentrował na piąty metr, gdzie Robak strzałem z pierwszej piłki pokonuje Steinborsa!