03.08.2015

Wygrana juniorów młodszych w sparingu.

Do startu rozgrywek juniorzy młodsi mają jeszcze sporo czasu, dlatego obok treningów rozgrywają gry sparingowe.  Podopieczni Jakuba Frydrycha wygrali tym razem ze Sport Academy Olsztyn 2:1.

Sparing Lato 2015 - Juniorzy młodsi:

Arka Gdynia - Sport Academy Olsztyn 2:1 (1:1)

Bramki: Klecha 36', Sarnowski 86' -  39'

Arka: (I połowa)  Więckowicz - Manteufel, Bednarski, Kozakowski, Grabowski, Sikorski, Nowakowski, Klecha, Bugajewski, Nowicki Sz., Kafka,

Arka: (II połowa) Krzepisz - Skierka, Polański, Manteufel, Sikorski, Nowakowski, Stanuch, Klecha, Nowicki B, Gniadecki, Sarnowski,

Od początku spotkania obie drużyny starały się grać w piłkę na zmianę prowadząc grę. W 36 minucie świetną akcję lewą stroną zapoczątkował Oskar Bugajewski, który minął dwóch rywali i dośrodkował piłkę w pole karne, tam dopadł do niej Mateusz Klecha, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości.

Radość nie trwała zbyt długo bo 3 minuty później zespół z Olsztyna wyrównał po stałym fragmencie gry. W drugiej części lekką przewagę osiągnęli młodzi Arkowcy.

W 65 minucie uderzenie Szymona Nowickiego zatrzymało się na poprzeczce, a chwilę później lepszy w sytuacji sam na sam okazał się bramkarz rywali. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem bardzo dobrym podaniem popisał się ponownie Nowicki, a Dawid Sarnowski, bez problemu umieścił piłkę w bramce rywali i nasz zespół wygrał  2:1.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

Był to bardzo wartościowy sparing, w którym staraliśmy się doskonalić elementy nad którymi pracujemy w okresie przygotowawczym. Jeszcze nie wszystko funkcjonuje tak jak należy, ale jesteśmy dobrej myśli. W tygodniu czekają nas dwa mecze kontrolne z juniorami Stomilu Olsztyn oraz seniorami Olimpii Osowa.