25.07.2015

Konferencja po meczu Arka - Pogoń Siedlce.

Zapraszamy na zapis konferencji prasowej po meczu Arka - Pogoń Siedlce w 1/32 Pucharu Polski. Trenerzy Marcin Sasal i Grzegorz Niciński krótko podsumowali przebieg spotkania.

Marcin Sasal (Pogoń):

- Puchar mamy już z głowy. Losowanie było dla nas „szczęśliwe”, bowiem pierwsze dwie rundy graliśmy na wyjeździe. Nawet jakby nam się udało wygrać z Arką to kolejne spotkanie byłoby też wyjazdowe. Teraz koncentrujemy się więc na lidze .

To nie pierwsze moje spotkanie z Arką. Jest to zespół budowany systematycznie, latem zaszło w nim mało zmian. To było dziś widać.

Dziwne było to, że Arka wykorzystała sytuacje po naszych błędach, a nie wykorzystała sytuacji, które sama sobie stworzyła. Na to musimy zwrócić uwagę. My jesteśmy zlepkiem piłkarzy i jesteśmy w takiej sytuacji, że dziś grał tylko jeden  piłkarz ze składu w barażach.  Czasu jest mało, ale dobrze, że dostaliśmy taką lekcję.

Mamy zawodników, którzy indywidualnie coś umieją, ale nie tworzymy zespołu. Musimy się pozbierać do pierwszego meczu. Gratuluję Arce i życzę powodzenia w Pucharze, macie łatwą drabinkę. W końcówce musiałem opuścić ławkę za to, że powiedziałem sędziemu, że jest już 3:1 i można normalnie sędziować.

Grzegorz Niciński (Arka):

- Dziękuję za gratulacje. Cieszy zwycięstwo i awans. To nie był dla nas łatwy mecz, musieliśmy się sporo napracować. Przegrywaliśmy 0:1, wyrównaliśmy przed przerwą i potem w drugiej połowie zdobyliśmy szybko dwie bramki. Teraz przed nami tydzień pracy i mecz z Zawiszą. Myślę, że za tydzień nasza dyspozycja będzie jeszcze lepsza.

Miro ma problem mięśniowy, więcej będzie wiadomo po badaniach. Mam nadzieję, że ten uraz nie będzie poważny.

Przy stanie 4:1 wkradło się troszkę nonszalancji, traciliśmy piłki i trzeba było biegać. Wymagam od zawodników walki przez 90 minut. Tę końcówkę mogliśmy zagrać lepiej.

Patrik Lomski nie zmieścił się sportowo w kadrze. Jutro gramy sparing z Kaszubią i zawodników, którzy dziś nie zagrali będziemy obserwować. Wszyscy  mają szansę, by znaleźć się w kadrze na mecz z Zawiszą.

Miro jest zawodnikiem uniwersalnym, ma tendencje do schodzenia do środka. Zastąpił go potem Renusz. Pokazał się z dobrej strony - zdobył bramkę i zanotował asystę.