25.07.2015

Arka - Pogoń 4:1. Próba generalna zagrana na medal.

Efektowne zwycięstwo Arki w 1/32 finału Pucharu Polski nad Pogonią Siedlce. Gol dla Pogoni, który otworzył spotkanie w Gdyni, nie zmienił ofensywnego usposobienia podopiecznych Grzegorza Nicińskiego, którzy cierpliwie czekali na swoje gole i ostatecznie starania nagrodzili czterema trafieniami.

1/32 Pucharu Polski:

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce  4:1 (1:1)

Bramki: Siemaszko 43', da Silva 52'(k), Renusz 54', Wojowski 73' - Chyła 11'

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Da Silva (70' Wojowski), Łukasiewicz, Nalepa, Bożok (28' Renusz) - Siemaszko (80' Wardziński) - Abbott

Pogoń: Misztal - Wrzesiński, Dybiec, Zembrowski, S.Krawczyk (75' Dzięcioł), Chyła, Paczkowski, Ogrodnik (65' Dziubiński),  Rybicki, Bodziony, P.Krawczyk (55' Duda)

Żółte kartki: Socha - Zembrowski, Paczkowski, Dzięcioł

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Widzów: 2712

0 min - część zawodników poza 18-stka meczową zaliczyła dzisiaj o 14 trening uzupełniający. Jutro o 11.00 wraz z rezerwowymi z dzisiejszego spotkania rozegrają sparing z Kaszubią Kościerzyna

0 min - w wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce dla Abbotta i Siemaszki. Obaj przypomnijmy grali skutecznie w sparingach. Rafał zdobył 3 bramki, a Paweł 2.

0 min - dzisiejsza pogoda z pewnością może nie być sprzymierzeńcem najwyższej frekwencji, ale przecież sympatykom żółto-niebieskich letni deszcz nie straszny. Liczymy na doping od naszych kibiców!

1 min - zaczęła Pogoń, która dzis gra w jednolitych czerwonych kostiumach. Arka w odświeżonych, efektownych żółto-niebieskich pasiakach.

3 min - pierwsza bardzo ładna akcja Arki! Rafał Siemaszko zgrał piłkę na 17 metr do Nalepy, a ten celnie uderzył! Misztal z problemami broni ten strzał!

5 min - świetny doping rozbrzmiewa z Górki! Widać i słychać nie tylko głód piłki u naszych kibiców, ale tez nowe nadzieje nadchodzące z nowym sezonem.

6 min - druga próba strzału zza pola karnego Nalepy, tym razem mniej celna.

7 min - znów szybka kombinacyjna akcja Arki. Tym razem obrońcy Pogoni ofiarnie wybijają piłkę spod nóg szarżującego w polu karnym Bożoka!

8 min - dwukrotnie mocno posyłał piłkę w pole karne Nalepa! Było groźnie, ale Pogoń wciąż zachowuje czysto konto!

9 min - ależ było blisko! da Silva o centymetry od sięgnięcia piłki 5 metrów przed bramką Misztala!

11 min - pierwsza akcja Pogoni i... gol! Rzut rożny dla gości, wygląda na to, że zgubione krycie w szesnastce i Jałocha najpierw odbił strzał na swoją bramkę, ale przy dobitce Chyły nie miał już szans!

17 min - bardzo dobra piłka od Nalepy za plecy obrońców, do której próbował głową dojść Siemaszko i niewiele zabrakło!

19 min - Bożok zacentrował z rzutu wolnego z prawej strony szesnastki Pogoni. Piłkę tym razem sięgnął głową Siemaszko, ale posłał ją tuż nad poprzeczką!

20 min - Nalepa! Indywidualna akcja w polu karnym naszego pomocnika, który w dogodnej sytuacji strzelił bardzo niecelnie!

24 min - Nalepa znów z dystansu, tym razem z ponad 30 metrów. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

25 min - kolejna zła informacja z plyty boiska. Miro Bożok bez kontaktu z rywalem upada na murawę i już wiadomo, że konieczna będzie zmiana.

26 min - Arka w jedenastu, ale wciąż groźna! Paweł Abbott doszedł do piłki w polu karnym i obracając się w kierunku bramki uderzył, mierząc tuz przy słupku! Fantastyczna interwencja Misztala ratuje gosci przed wyrównaniem!

28 min - Renusz zmienia kontuzjowanego Bożoka.

31 min - reprymenda od arbitra pod adresem trenera Sasala, ktoremu nie spodobała się jedna z decyzji sędziego Radkiewicza.

36 min - impet ataków Arki nieco przygasł, miejmy nadzieję, że tylko na chwilę

38 min - przypomniał o sobie Marcus da Silva, którego strzał z pewnymi kłopotami obronił Misztal

40 min - niecelna próba strzału Renusza z dystansu

42 min - kolejny strzał... w bandy reklamowe. Tym razem uderzającym był Warcholak z rzutu wolngo!

43 min - Gol! Rafał Siemaszko wyrównuje na 1:1! Michał Renusz świetnie znalazł się z lewej strony pola karnego, zagrał do marcusa, który został nieco "wyrzucony" pod linię końcową, ale mimo to zdołał swietnie zagrać na 3m przed bramkę, gdzie nogę wcisnął Siemaszko i mamy remis!

45 min - Siemaszko wywalczył piłkę na połowie rywala i zagrał w pole karne do Abbotta, ale ten nie zdołał nad nią zapanować i złożyć się do strzału.

PRZERWA - jeśli ktoś jeszcze zadaje sobie pytanie, czy Arka ma napastnika, to dziś otrzymał najlepszą z możliwych odpowiedzi od Rafała Siemaszki. Arka w żadnym razie nie zasługiwała na to, by przegrywać po pierwszych trzech kwadransach i na trzy minuty przed przerwą uratował ją przed tym właśnie Rafał. Arka długo nie mogła przebić się przez zasieki obronne gości, którzy wykorzystali jeden błąd naszej defensywy, ale ostatecznie losy awansu do kolejnej rundy wciąż są otwarte.

48 min - dość przypadkowo w polu karnym Pogoni piłka spadla pod nogi Renuszowi. Michał chyba też był tym faktem zaskoczony, bo jego strzał z powietrza okazał się bardzo nieudany.

50 min - ależ pocisk posłał z 25 metrów na bramkę Misztala Michał Nalepa! Ogromne problemy miał z tym strzałem bramkarz z Siedlec, który zdołał tylko odbić piłkę na rzut rożny.

52 min - 2:1 dla Arki! Marcus da Silva pewnie wykorzystał rzut karny! Faulowany w polu karnym Pogoni był Michał Nalepa.

54 min - i już 3:1! Renusz pakuje piłkę do pustej bramki po świetnym zagraniu w polu karnym Marcusa da Silvy!

58 min - żółta kartka dla Sochy

63 min - szybka akcja Arki! Siemaszko zgrał piłkę do nadbiegającego za jego plecami Marcusa, ale Brazylijczykowi kompletnie nie udał się strzał na bramkę!

70 min - a tymczasem Polska trafiła do jednego koszyka eliminacji Mistrzostw Świata z Kazachstanem, Armenią, Czarnogórą, Danią i Rumunią!

70 min - Wojowski zmienia da Silvę, strzelca bramki i autora dwóch asyst!

72 min - Warcholak uderza bardzo mocno i bardzo niecelnie

73 min - goooollll!! Wojowski podwyższa na 4:1! Bohaterem akcji jednak przede wszystkim Nalepa, który mijał obrońców niczym slalomowe tyczki, minął także bramkarza i został powalony przez obrońcę! Do piłki dotarł jednak Wojowski, który z zerowego kąta wpakował ja do siatki! jesteśmy przekonani, że w przypadku niepowodzenia Wojowskiego, mielibyśmy drugą w tym meczu jedenastkę dla Arki.

80 min - Siemaszko przy akompaniamencie braw opuszcza boisko. Zmienia go Wardziński.

83 min - zaskakujące zagranie w pole karne Rybickiego ofiarnie na rzut rożny odbił Jałocha! Piłka zahaczyła o słupek...

88 min - kwestia awansu rozstrzygnięta, więc gra już bardzo swobodna

90 min - Bodziony sprawdził czujność Jałochy, który pewnie chwycił piłkę uderzoną z 18 metrów

90+2 min - Wojowski wypatrzył przed bramką Renusza, a ten z 8 metrów uderzył ponad poprzeczką!

KONIEC - w pełni zasłużone zwycięstwo Arki i awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Tu zmierzymy się z Chojniczanką Chojnice.  Arka była dziś lepsza od pierwszej do ostatniej minuty, co potwierdziła strzelając Pogoni Siedlce cztery gole i robiąc spore apetyty na inaugurację ligi, która przecież już za tydzień!