10.05.2015

Komplet punktów juniorów.

Komplet punktów w tej kolejce zdobyli nasi juniorzy. Świetnie spisali się zwłaszcza juniorzy młodsi, którzy rozgromili wicelidera Pogoń Szczecin aż 6:1.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 27. kolejka:

MKS Kluczbork - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Stepnowski 18', Hebel 48'

Arka:  Moczadło, Niciński, Skrzypczak, Wawszczyk, Izdebski, Hebel, Regulski, Stepnowski (46' Białek), Pobłocki (75' Malanowski), Kłosowski (63' Żelezik), Patok (46' Kucharski).

Przeciwnik od początku spotkania cofnął się na swoją połowę licząc na grę z kontry. Arkowcy pomimo widocznej przewagi, grali bardzo niedokładnie. W 18 minucie pierwszą dobrą akcję przeprowadził Jakub Kłosowski, który dośrodkował piłkę wprost na głowę Jakuba Stepnowskiego, a ten bez trudu skutecznie wykończył całą akcję. Potem przy stałym fragmencie gry świetnie główkował Patryk Regulski, piłka która zmierzała w okienko bramki w ostatniej chwili została wybita przez bramkarza gospodarzy. Przed przerwą rajd lewą stroną wykonał Dawid Pobłocki i w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Kluczborka. Po przerwie gra arkowców zdecydowanie uległa poprawie. Dobrą zmianę dał Błażej Białek, który zaliczył świetną asystę wystawiając piłkę Maksymilianowi Heblowi, a ten bez trudu zdobył drugiego gola. W tym dniu Hebel mógł zwiększyć swój dorobek o kolejne dwie bramki, jednak po jego strzale raz piłka zatrzymała się na słupku, a przy drugiej okazji przytominie zachował się bramkarz MKS-u.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów Starszych wspiera Invest Komfort!

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 9. kolejka:

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 6:1 (3:0)

Bramki: Łyszyk 13', 20' (k), 58', 80', Hołtyn 40', Poręba 73' - Pach 61'

Arka:  Hiszpanski, Gębiś, Czaja, Pląskowaski, Krakowiak, Hołtyn (70' Dorawa), Kaszorek (60' Pasieka), Brojek (23' Joachimiak), Siejak (50' Poręba), Łyszyk, Węsierski (74' Wośk).

Bardzo wysoko z Pogonią Szczecin wygrali juniorzy młodsi. Od początku meczu oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Arka szybko wyszła na prowadzenie. W 13 minucie po indywidualnej akcji Mateusz Brojek uderzył na bramkę, odbitą przez bramkarza piłkę skutecznie dobił Andrzej Łyszyk. Zdobyta bramka dała gospodarzom dużo pewności w grze, co zawodnicy Arki wykorzystali chwilę później. W 20 minucie po faulu na Węsierskim wynik na 2:0 podwyższyl z rzutu karnego ponownie Łyszyk. Jednym z kluczowych momentów decydujących o wyniku meczu była 29 minuta, kiedy wychodzący na czystą pozycję Węsierski został sfaulowany tuż przed polem karnym. Zawodnik Pogoni za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę. W doliczony czasie gry pierwszej połowy Norbert Hołtyn zdobył trzeciego gola. W drugiej połowie żółto-niebiescy zdobyli jeszcze trzy bramki. W 58 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Łyszyk wykorzystując dokładne podanie Szymona Joachimiaka. Ambitnie grający portowcy zdołali strzelić bramkę honorową bezpośrednio z rzutu wolnego. Potem kolejne bramki zdobyli znowu gdynianie wykorzystując przewagę liczebną.