02.05.2015

Wygrana juniorów starszych i remis młodszych (relacje).

Juniorzy starsi pokonali w piątek w meczu Centralnej Ligi Juniorów Odrę Opole 2:0 (1:0). Warto podkreślić, że nasz zespół grał od 60 min. w 10-tkę, a mimo to podwyższył tuż przed końcem meczu prowadzenie, pieczętując wygraną dającą 3 punkty.  Remis na wyjeździe w Koszalinie zanotowali w sobotę juniorzy młodsi.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 26. kolejka:

Arka Gdynia - Odra Opole 2:0 (1:0)

Bramki: Węsierski 25', Kucharski 89'.

Arka: Kotkowski, Lisowski, Niciński, Borski, Izdebski, Skrzypczak r. 96, Hebel (Pobłocki 60'), Bartlewski, Tomczak (Regulski 55'), Kłosowski (Kucharski 64'), Węsierski (Stepnowski 67')

żółta kartka: Lisowski

czerwona kartka: Bartlewski

Było to ważne spotkanie dla układu tabeli, gdyż rywalem naszej drużyny był zespół Odry, który przed spotkaniem posiadał tyle samo punktów co Arka.

Goście zaczęli bardzo ambitnie i w pierwszych minutach mieli optyczną przewagę. Po jednym z rzutów rożnych  piłka trafiła w słupek naszej bramki. Kilka minut później sytuację  stu procentową miał Tomczak, ale z najbliższej odległości nie trafił do bramki. W 25 minucie szybko wznowionym rzutem wolnym Arka zaskoczyła rywali. Prawą stroną ruszył Kłosowski, który zagrał do wbiegającego Węsierskiego, a ten nie dał szans bramkarzowi Odry.

W drugiej części gry w 58 minucie na boisku zrobiło się gorąco, Bartlewski otrzymał czerwoną kartkę i "Arkowcy" grali w osłabieniu do końca spotkania. Przeciwnicy rzucili się do ataku i raz ratowała nasz zespół poprzeczka, a w drugiej sytuacji świetnie zachował się Kotkowski. W 88 minucie zabójczą kontrę przeprowadził Pobłocki, wystawiając piłkę do Kucharskiego, który wpakował futbolówkę do bramki gości.

Okazję przed końcowym gwizdkiem miał jeszcze Pobłocki, ale piłka o centymetry minęła bramkę.

Trener Jakub Frydrych po meczu:
Początek spotkania był dość nerwowy w naszym wykonaniu, z czasem jednak sytuacja na boisku się zmieniła. Przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji, szczególnie bardzo przytomnie zachowaliśmy się przy pierwszej bramce. W 58 minucie mój zawodnik dał się sprowokować, uderzył rywala i obejrzał czerwona kartkę przez co mocno osłabił zespół. W końcówce wykorzystaliśmy błąd przeciwnika podwyższając wynik na 2:0, a duża w tym zasługa naszych rezerwowych, którzy wnieśli sporo ożywienia i potrafili przeciwstawić się rywalom grając w osłabieniu przez 30 minut.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów Starszych wspiera Invest Komfort!

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 7. kolejka:

Bałtyk Koszalin - Arka Gdynia 0:0

Arka: Hiszpański, Gębiś, Czaja, Pląskowski, Wawszczyk, Hołtyn, Kaszorek, Krauze (41' Brojek), Krakowiak,

Łyszyk (26' Siejak), Wośk

Mecz obfitował w dużą ilość fauli i głównie toczył się w środkowej strefie boiska. Lekką przewagę posiadał zespół z Gdyni, ale mało bylo sytuacji podbramkowych.