24.08.2006

Juniorzy ze zmiennym szczęściem

Pomorska Liga Juniorów Młodszych:
Trzy punkty w derbowym meczu z Bałtykiem Gdynia

W drugiej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych sezonu 2006/2007 drużyna Arki Gdynia wygrała spotkanie derbowe z drużyną Bałtyku Gdynia 2:1. W pierwszej połowie warunki gry dyktowali gospodarze co w 21 minucie zakończyło się podyktowaniem rzutu karnego przez sędziego Cwalinę. „Jedenastkę” wykonywaną przez Roeske obronił bramkarz żółto-niebieskich Bartosz Mierzejewski. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy gry, po podaniu Pawła Chełmikowskiego, wspaniałym uderzeniem głową popisał się Marcin Pawłowski uzyskując prowadzenie dla Arki. Wyrównującą bramkę gospodarze strzelili po zamieszaniu w polu karnym już 2 minuty po przerwie. Wynik remisowy utrzymywał się do 77 minuty, kiedy to po rzucie wolnym z prawej strony wykonywanym przez Wojciecha Ćwiklika piłka odbiła się jeszcze od głowy obrońców Bałtyku i wpadła do bramki.

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 1:2 (0:1)
Bramki dla Arki: 0:1 Pawłowski 35', 1:2 Ćwiklik 77'.
Żółte kartki: 80' Wójcikiewicz (Arka).
Skład Arki: Mierzejewski – Chełmikowski (73` Dampc), Pakosz, Sobczyński, Bruggemann – Dmochowski, Ostrowski (40` Sychowski), Frankowski – Darasz (47` Nowak ), Ćwiklik (79` Wójcikiewicz), Pawłowski (40` Płażyński).

Kolejny mecz Juniorzy Młodsi rozegrają 27.08.2006 w Gdyni z Rodłem Kwidzyn (po wycofaniu się z rozgrywek Delty Miłoradz). Początek spotkania godz. 13:15 (GOSiR). Zapraszmy!

Pomorska Liga Juniorów Starszych:
Porażka w meczu z Bałtykiem Gdynia

Po łatwym zwycięstwie w pierwszej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych z drużyną Piast Człuchów Juniorzy Starsi doznali niespodziewanej porażki z Bałtykiem Gdynia 3: 5 (1:4). Przyczyną porażki były katastrofalne błędy obrońców naszej drużyny. Przeciwnik już w 5 minucie objął prowadzenie po bramce z rzutu karnego, a w 9 minucie podwyższył wynik na 2:0. Po okresie przewagi naszego zespołu w 32 minucie karnego, podyktowanego za faul na Łukaszu Borkowskim, zamienił na bramkę kapitan zespołu Sebastian Karnat. Jednak kolejne indywidualne błędy defensorów Arki spowodowały stratę bramki w 35 minucie po rzucie wolnym oraz w 43 min. po kolejnym rzucie karnym podyktowanym za faul. Po przerwie zawodnicy Arki rzucili się do odrabiania strat, natomiast po kolejnym błędzie defensywy Bałtyk podwyższył w 55 min. na 5 :1 i wydawało się, że jest po meczu. W 65 min. Łukasz Jaszczyk i 75 min. strzałami z dystansu ustalili wynik na 5:3. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się jednak zmienić niekorzystnego wyniku.

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 5:3 (4:1)
Bramki dla Arki: 1:2 Karnat 32' (k), 2:5 Jaszczyk 65', 3:5 Karnat 75'.
Żółte kartki: Stepień (Bałtyk) - Karnat, Karolczuk, Wolski (Arka).
Skład Arki: Kortas – Kunikowski (29' Pawłowski, 65' Ostrowski ) Szwoch, Korolczuk (60' Wolski ), Jaszczyk – Karnat, Kowalski, Borkowski – Bawarski, Wróblewski, Lukrawski.

Kolejny mecz Juniorzy starsi rozegrają 27.08.2006 (niedziela) o godz. 11:00 z Rodłem Kwidzyn. Mecz odbędzie się na obiektach GOSIR-u w Gdyni.