15.02.2014

Sparing nr 9: Arka - Pomorze Potęgowo 4:0.

W dniu wczorajszym Arka rozpoczęła treningi w ramach tzw. drugiego obozu dochodzeniowego, a dziś rozegrała swój dziewiąty mecz sparingowy w czasie przerwy zimowej. Przeciwnikiem żółto-niebieskich było 3-ligowe Pomorze Potęgowo. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną żółto-niebieskich, a wszystkie bramki padły po przerwie.

Sparing nr 9:

Arka Gdynia – Pomorze Potęgowo 4:0 (0:0)

Bramki: Szwoch 60', Tomasik 62', 70', Wojowski 88'

Skrót meczu w ARKA-TV

Arka: Szromnik (46' Miszczuk) – Cienciała, Juraszek, Sobieraj (75' Szur), Radzewicz (77' Dampc) – Pruchnik (66' Bach), Rzuchowski (79' Wardziński) – Kupczyk (46' Wojowski), Koziara (57' Szwoch), Tomasik – Aleksander

Pomorze: Kotłowski (46' Kościelewski) - Pionk, Bukowski, Zając (46' Kleser), Iwański, Pietrzyk, Roeske, Mikołajczyk (68' Zając), Solczak, Pytlak, Sawicki.

0 min - w dzisiejszym sparingu trener Sikora dał odpocząć dwójce swoich najbardziej doświadczonych zawodników: Tomaszowi Jarzębowskiemu i Adrianowi Budce.

5 min - początek tego meczu bardzo spokojny. Żadna z drużyn na razie nie zbliżyła się do pola karnego przeciwnika.

6 min - Pruchnik próbował prostopadłego zagrania w kierunku Aleksandra, ale do odrobinę za mocnej piłki pierwszy dobiegł Kotłowski, bramkarz Pomorza.

12 min - Mikołajczyk zagrał niezłą piłkę w kierunku Pytlaka, a ten o mało nie znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szromnikiem. Na szczęście uprzedził go Sobieraj.

15 min - z rzutu wolnego z 40 metrów dośrodkowywał Rzuchowski. Piłka była jednak posłana za mocno i padła łatwym łupem Kotłowskiego.

16 min - Pruchnik oddał strzał z 20 metrów, lecz niecelnie. Najważniejsze jednak, że Arka wreszcie zaczyna przeważać.

23 min - zupełnie nieudana próba uderzenia Pietrzyka zza pola karnego.

24 min - ładna akcja naszych juniorów. Koziara zagrał do Kupczyka, ale ten za mocno wypuścił sobie piłkę i w ostatniej chwili uprzedził go bramkarz z Potęgowa.

27 min - rzut rożny dla przyjezdnych. Dobrze poradzili sobie nasi obrońcy.

28 min - najlepsza okazja dla Arki! Pruchnik ładnie zagrał w kierunku Koziary, a ten w czystej sytuacji niezbyt czysto uderzył i piłkę do boku odbił Kotłowski.

32 min - Pruchnik zacentrował z rzutu wolnego, lecz piłka wylądowała w rękawicach bramkarza

38 min - Rzuchowski miał niezły pomysł, zagrywając prostopadle do Aleksandra, ale wykonanie było odrobinę za mocne.

43 min - Tomasik zagrał wzdłuż bramki Pomorza, ale do piłki nie doszedł żaden z arkowców i wszystko zakończyło się rzutem rożnym.

45 min - Kupczyk wykorzystał swoją prędkość i na krótkim odcinku wyprzedził przeciwnika w wyścigu o piłkę, ale próba strzału w jego wykonaniu była już nieudana.

PRZERWA - wydłuża się czas bez strzelonej bramki naszej drużyny. Arka przeważała, ale ilość klarownych sytuacji nie była zbyt duża i w efekcie do przerwy mamy bezbramkowy remis.

48 min - bardzo efektowna akcja indywidualna Wojowskiego, który wdarł się prawą stroną w pole karne Pomorza, wyłożył piłkę Koziarze, a ten z 12 metrów przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką!

53 min - ależ doskonałą okazję zmarnowali arkowcy! Aleksander minął w polu karnym obrońców, dobiegł do linii końcowej i wyłożył piłkę osamotnionemu Wojowskiemu, ale ten strzelił dokładnie ta, gdzie znajdował się bramkarz z Potęgowa

56 min - niecelna próba strzału zza pola karnego Koziary.

57 min - na placu gry pojawił się Szwoch, może to pozwoli Arce zdobyć pierwszego gola w tym meczu.

60 min - gol dla Arki! Radzewicz zacentrował precyzyjną piłkę z lewego skrzydła, a Szwoch z najbliższej odległości skierował ją do siatki!

62 min - i już 2:0! Tomasik dostał piłkę z głębi pola, wbiegł w pole karne i zewnętrzną stroną stopy pewnie zdobył gola!

64 min - z bólu zwija się Pruchnik i pomocy udziela mu Marek Gaduła. Nie wygląda to dobrze.

66 min - no i mamy zmianę. Za zniesionego z boiska Pruchnika wszedł Bach.

67 min - nieudany strzał Rzuchowskiego z 18 metrów.

69 min - ładny strzał z 16 metrów Aleksandra, lecz piłka znów minęła światło bramki, tym razem o kilka centymetrów.

70 min - Tomasik zdobywa swojego drugiego gola! Bez problemu dobił obroniony strzał z dystansu Rzuchowskiego!

74 min - Tomasik mógł ustrzelić hat-tricka, bo miał niezłą okazję wbiegając z piłką w pole karne. Strzelił po krótkim rogu, co skutecznie obronił Kościelewski, a lepszym rozwiązaniem było podanie do Aleksandra, który czekał sam przed bramką Pomorza...

78 min - Szwoch spróbował szczęścia  23 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką

80 min - pierwsza groźna akcja Pomorza po przerwie. Solczak zagrał prostopadle do Pytlaka, ale Miszczuk swoim dalekim wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo!

83 min - Szwoch precyzyjnie zacentrował na szósty metr na głowę Cienciały, ale jego strzał minął światło bramki!

85 min - Wardziński spróbował efektownie złożyć się do strzału, ale futbolówka poleciała bardzo wysoko ponad bramką

88 min - ależ piękna bramka Wojowskiego! Najpierw Aleksander piętą odegrał piłkę, a Wojowski trafił w wewnętrzną stronę słupka, po czym futbolówka zatrzepotała w siatce!

KONIEC - kibice z Gdyni nareszczie doczekali się bramek swojej drużyny. Arka potrzebowała jednak wejścia na boisko w drugiej połowie Mateusza Szwocha, aby jej akcje stały poważnym zagrożeniem dla zespołu z Potęgowa. Cieszy wygrana, ale jednocześnie martwi kolejny uraz w naszym zespole, bo z murawę kulejąc opuścił Radosław Pruchnik.