15.02.2014

Rezerwy gromią w sparingu.

Kolejne zwycięstwo w meczach sparingowych odniosły nasze rezerwy. Młodzi podopieczni trenera Grzegorza Witta rozgromili drugi zespół Pomorza Potęgowo 7:0 (4:0), będąc drużyną lepszą w każdym elemencie gry.

Sparing nr 5 – rezerwy:

Arka II Gdynia – Pomorze II Potęgowo 7:0 (4:0)

Bramki: Marco Aurelio 2,Fierka 2, Patelczyk, Patok, Kreft

Arka II: Kędra – Stolc, Szur (46' Sztandar), Robakowski, Dampc (46' Kowalczyk) – Nalepa, Marco Aurelio (46' Mosiejko) – Jankowski (46' Kreft), Patelczyk, Wardziński (46' Mrozik) – Patok (46' Fierka)

Wśród żółto-niebieskich na murawie od pierwszej minuty pojawiło się dwóch piłkarzy, którzy wystąpili kilkanaście minut we wcześniejszym meczu pierwszej drużyny: Maciej Dampc i Maciej Wardziński. Gdynianie od początku nie pozostawili wątpliwości co do tego, kto rządzi na boisku i już do przerwy prowadzili różnicą czterech bramek.

Warty odnotowania jest szczególnie gol Dawida Patelczyka, który otworzył wynik meczu. Nasz pomocnik wykończył precyzyjne dośrodkowanie Dampca z lewej strony i pięknym strzałem z powietrza skierował piłkę do siatki.

Po przerwie Arka dopełniła formalności i zaaplikowała gościom z Potęgowa kolejne trzy bramki. Z dobrej strony pokazał się wprowadzony z ławki Michał Fierka, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców m.in. wykorzystując niekonwencjonalne zagranie Damiana Mosiejki.

To już czwarte zwycięstwo rezerw w trakcie zimowych przygotowań, co z pewnością pozytywnie wpływa na naszych młodych zawodników i dodaje im sił do dalszych treningów.

Trener Grzegorz Witt po meczu:

- Wiedzieliśmy, że nasz przeciwnik nie będzie najwyższej klasy, gdyż trener Cieślik wystawił najlepszych zawodników we wcześniejszym meczu z pierwszym zespołem Arki. Cały czas kontrolowaliśmy grę, mieliśmy bardzo wyraźną przewagę i gdybyśmy wykorzystali wszystkie okazje to wynik byłby jeszcze wyższy.

Kolejny mecz sparingowy Arka II rozegra w najbliższą środę z KS Chwaszczyno.