TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

12.09.2013

Konferencja przed Miedzią: Będziemy zmobilizowani.

W konferencji prasowej przed meczem z Miedzią Legnica wzięli udział trener Paweł Sikora oraz zawodnicy Dawid Kubowicz i Adrian Budka. 

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3633_kopia_35f78203480d819cb30fab05e6401975.jpg

 

 

Trener Paweł Sikora zapowiedział, że drużyna w sobotę będzie zmobilizowana i liczy na zwycięstwo:

 

- Nie wiadomo jeszcze kto będzie prowadził drużynę Miedzi w sobotę. Niezależnie od rywala, my musimy zagrać dużo lepiej niż ostatnio, by 3 punkty pozostały w Gdyni. Musimy być zmobilizowani na mecz nie na 100%, ale na 120%. Tomasz Jarzębowski i Łukasz Jamróz nie odnieśli na treningach poważnych kontuzji w tym tygodniu. Były to raczej drobne urazy i każdy z nich będzie gotowy do gry.

 

Punktów żółto-niebiescy będą też szukać w kolejnych spotkaniach: 

 

- Później czekają nas trzy wyjazdy. Ja skupiam się, aby każdy mecz wygrać i nie zakładam z góry także remisu. Rywale są silni i także będą chcieli odnieść zwycięstwa. My na pewno będziemy walczyć i postaramy się przywieźć jak najwięcej punktów do Gdyni.

 

Szkoleniowiec odniósł się także do kwestii transferowych, jakie miały miejsce w Gdyni w ostatnim czasie:

 

- Na pewno przyjście Adriana Budki sprawia, że mam większe pole manewru. Wszystko teraz zależy od formy zawodników. W danym spotkaniu może zagrać jeden, a w drugim już ktoś inny. Doszedł do nas też Kamil Juraszek, który stanowi zabezpieczenie na pozycji stopera. Mamy też sporo młodych zawodników np. Marcjanik czy Wojowski, którzy dają pewną wartość zespołowiJeśli zaś chodzi o bramkarzy to cały czas dysponujemy tą samą kadrą jak to tej pory. Temat poszukiwań nie jest zamknięty, ale w kwestii podpisania ewentualnego nowego kontraktu, wszystko weryfikują aspekty finansowe.

 

Po raz kolejny padły też pytanie o Tomoki Fujikawę i Marco Aurelio:

 

- Na ich temat rozmawialiśmy ostatnio i nie chciałbym się powtarzać. Marco Aurelio ma już załatwione wszelkie sprawy formalne i może być brany pod uwagę do gry. Na Fujikawę trzeba jeszcze trochę poczekać.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3610_kopia_785c5d0b095bcc824ae198eafac58b92.jpg

 

 

Na pytania odpowiadali także piłkarze. Adrian Budka wierzy, że pobyt w Gdyni będzie dla niego udany:

 

- Przyszedłem tu, aby pomóc drużynie i wierzę, że jestem w stanie podołać temu wyzwaniu. Wszystko jednak zweryfikuje boisko. Już kiedyś byłem blisko Gdyni, ale sprawy potoczyły się inaczej. Mecz w Bydgoszczy były dla mnie pierwszym przetarciem w Arce. Nie mnie oceniać, jak wypadłem. Bardzo bym chciał zagrać z Miedzią, ale decyzja należy do trenera.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3621_kopia_c55259c90655ec1bfdc2bd7675660065.jpg

 

Z kolei Dawid Kubowicz pozytywnie odniósł się do współpracy z Adrianem Budką podczas sparingu z Zawiszą:

 

- Adrian jest doświadczonym zawodnikiem i nasza współpraca w Bydgoszczy wyglądała dobrze. Uzupełnialiśmy się w ofensywie i defensywie. Wiadomo, że Marcus, jako Brazylijczyk, preferuję grę „do przodu”, ale my wszyscy podporządkowujemy się założeniom trenera i wykonujemy je na boisku. 

 

Nam pozostaje wierzyć, ze ta wspólpraca we wszystkich formacjach będzie wzorowa i Arka w sobotę sięgnie po komplet punktów.

 

Krzysztof Kołaski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia