08.09.2013

Juniorzy młodsi dużo lepsi od Lechii

Cenne zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka bez problemu pokonali drużynę Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Przed meczem obie ekipy zajmowały w tabeli ex aequo 3. miejsce.

Pomorska  Liga Juniorów Młodszych - 4. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk AP 3:0 (1:0)

Bramki:  Hebel 30', 45' (k), Majewski 65'

Arka:  Moczadło, Izdebski (73' Malanowski), Skrzypczak, Obarzanek (69' Antończak), Wańczuk, Gałecki, Eggert, Hebel, Poblocki (58' Gabor), Jankowski (73' Źelazik), Majewski.

W sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Arki zdecydwanie wygrali derbowy pojedynek z Lechią Gdańsk AP. Od początku meczu przewagę osiągnęli żółto-niebiescy, którzy z minutę na minuty stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje bramkowe. Brakowało jednak precyzji przy wykończeniu tych akcji. Dopiero w 30 minucie, po akcji prawą stroną bramkę zdobył Maksymilian Hebel. Ten sam zawodnik podwyższył  wynik spotkania pięć minut po przerwie, skutecznie wykonując rzut karny, podyktowany po faulu na Pobłockim. W 65 minucie  było już 3:0, a strzelcem gola był  Maciej Majewski. Do końca arkowcy kontrolowali przebieg meczu, jednak nie zdołali już umieścić piłki w bramce gdańszczan.