26.05.2013

"Pełna pula" juniorów z Zawiszą! (relacje)

Pełną pulę zgarnęli dzisiaj nasi juniorzy. O ile wygrana podopiecznych Krzysztofa Janczaka była "planowa", to warto odnotować pełną rehabilitację podopiecznych Jacka Dziubińskiego za poprzednią porażkę 0:3 z Lechem.  Juniorzy młodsi ograli bowiem lidera rozgrywek 1:0, a strzelcem "złotej" bramki był Krystian Patok.

Liga Makroregionalna Juniorów Starszych - grupa północno-zachodnia - 11 kolejka:

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:1)

Bramki: Wojowski 18', Gałecki 53' - ??? 8'

Arka: Kamola, Sulewski, R.Robakowski, Marcjanik, Stolc, Gałecki, Nalepa (89' Fierka), Szulc (88' Wesołowski), S.Bartlewski, Wojowski, Wardziński (46' Kreft).

Żółte kartki: Szulc, Nalepa, Kreft

Juniorzy starsi wygrali w niedzielę ważny mecz z Zawiszą Bydgoszcz. Początek spotkania był nerwowy, błędy w obronie spowodowały, że to rywal w 8 minucie objął prowadzenie. Po tym zimnym pryśnicu arkowcy zaczęli grać dużo lepiej, co przyniosło efekt w postaci wyrównania już w 18 minucie. Dokładnym podaniem z  prawej strony popisał się Mateusz Szulc, a skutecznie wykończył całą akcję Paweł Wojowski. Do końca meczu młodzi gdynianie mieli przewagę. W 53 minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Wojowskiego, bramkę na wagę zwycięstwa głową zdobył Michał Gałecki. Arka stworzyła jeszcze kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola, ale brakowało precyzji po bramką rywali.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - grupa północno-zachodnia - 11 kolejka:

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

Bramka: K.Patok 44'

Arka: Kotkowski,  Borski, B.Niciński, Lisowski, Godula,  D.Tomczak, Koziara, (80' Bach), Kupczyk (67' Nowakowski), K.Patok (Jankowski), Tobiaski, D. Tomczak (48' Skrzypczak).

Żółte kartki: Tobiaski, Jankowski

Zasłużone zwycięstwo naszej drużyny, która w przekroju meczu była zespołem zdecydowanie lepszym. Arkowcy stworzyli sobie dużo więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramek. Już w pierwsze połowie drużyna Zawiszy była bliska utraty gola, jednak po strzale bardzo aktywnego w tym meczu Macieja Koziary piłka trafiła tylko w słupek. W 44 minucie po ładnej akcji całej drużyny, jedyną bramkę spotkania zdobył Krystian Patok. W drugiej połowie jeszcze przynajmniej dwie bramki mógł strzelić wspomniany wcześniej Koziara, jednak zabrakło mu zimniej krwi pod bramką przeciwnika. Pobodnie było w przypadku  Dawida Tomczaka, który w również miał okazję podwyższyć rezultat meczu, ale  minimalnie przestrzelił. Zwycięstwo z liderem cieszy i pozwala na dalszą walkę o drugą lokatę w tabeli.