06.04.2013

Zawisza - Arka 0:0. Wartościowy punkt znad Brdy.

Z gorącego terenu w Bydgoszczy Arka przywiezie do Gdyni punkt. Do tej zdobyczy trzeba podejść z dużym szacunkiem, bo gospodarze pokazali w tym meczu, że nie przez przypadek są jednym z kandydatów do awansu.

22. kolejka I ligi

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:0

Zawisza: Kaczmarek - Petasz, Płonka, Skrzyński, Nawotczyński, Hermes, Drygas, Wójcicki, Ostalczyk (57' Ziajka), Mąka (66' Nather), Masłowski(89' Gevorgyan)

Arka: Miszczuk - Kubowicz, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak (67' Surdykowski), Rzuchowski (62' Szwoch), Pruchnik, Kuklis (76' Zwoliński), Radzewicz - da Silva

Żółte kartki: Skrzyński, Masłowski, Hermes - Rzuchowski, Kubowicz, Szwoch

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

2 min - na razie Arka uważnie na własnej połowie. Zawisza zdołał jednak wywalczyć pierwszy rzut rożny.

5 min - korner dla Arki po wcześniejszej niezłej akcji da Silvy w polu karnym Zawiszy. Spokojnie piłkę chwyta Kaczmarek.

6 min - bardzo dobra akcja Arki. Świetny zwód Radzewicza na prawą nogę i groźny strzał zza pola karnego naszego pomocnika!

9 min - piłka w bramce Arki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Poważne ostrzeżenie dla gdynian!

12 min - próba kontrataku Zawiszy została skutecznie zatrzymana przez Tomasza Jarzębowskiego.

13 min - Miszczuk ratuje Arkę! Wójcicki, po zagraniu z głębi pola, łatwo gubi Brodzińskiego istaje "oko w oko" z Miszczukiem. Górą bramkarz z Gdyni!

15 min - znów Wójcicki dał się we znaki naszym obrońcom! Tym razem Jarzębowski był bliski przegranej w pojedynku biegowym, ale ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie dla Arki. Niemniej nasz zespół ma w tym meczu poważne kłopoty.

23 min - nareszcie gra sie trochę uspokoiła i Arka częściej wita na połowie gospodarzy.

24 min - Arka bliska szczęścia! Po dośrodkowaniu Radzewicza ze stałego fragmentu gry, w polu karnym Zawiszy mocno się zakotłowało, ale piłka nie wpadła do siatki...

24 min - próba strzału z dystansu Pruchnika bez większego problemu została obroniona przez Kaczmarka.

28 min - niewiele ciekawego dzieje się w tej fazie meczu. Ożywienie wprowadził arbiter, który za zwłokę przy wybiciu piłki z rzutu wolnego ukarał Skrzyńskiego żółtą kartką.

36 min - kilka dokładnych podań i Mąka znalazł się w dobrej pozycji w polu karnym. Na szczęście w ostatniej chwili gdyńscy obrońcy zdążyli ze skuteczną interwencją.

37 min - dobre dosrodkowanie Kuklisa w kierunku da Silvy, lecz Brazylijczyk znalazł się na spalonym

38 min - efektowne podanie da Silvy do Grzelaka, który w dobrej sytuacji uderzył niecelnie!

40 min - nieudana próba główkowania Kubowicza po rzucie rożnym egzekwowanym przez Radzewicza

41 min - Wójcicki doskonale zagrywa do wchodzącego między obrońców Arki Masłowskiego, a ten oddaje błyskawicznie strzał, który efektownie broni Miszczuk!

45 min - po faulu na Tomasiku, Arka miała szansę zagrozić Zawiszy z rzutu wolnego. Pruchnik trafił jednak w mur, a dobitka Kuklisa nie była udana.

PRZERWA - schodzący na przerwę piłkarze Zawiszy mają duże pretensje do arbitra, który ich zdaniem pozbawił gospodarzy prowadzenia. Rzeczywiście to zespół Szatałowa był bliższy zdobycia bramki w pierwszym kwadransie spotkania, ale Arka z biegiem czasu potrafiła uspokoić swoją grę. W drugiej połowie może jednak czekać naszą drużynę ciężkie zadanie.

46 min - dobrze Arka rozpoczęła drugą połowę. Radzewicz zdołał posłać dobre dośrodkowanie w pole karne, ale Grzelak nie zdołał sięgnąć tej piłki

47 min - w odpowiedzi Masłowski pokusił się o groźny strzał z ponad 30 metrów, po którym piłka w niewielkiej odległości minęła słupek bramki Miszczuka!

52 min - trochę nieporadnie zachowali się gdynianie we własnym polu karnym, ale na szczęście Mąka nie potrafił oddać celnego strzału na bramkę

56 min - Pruchnik oszukał obrońcę przy linii bocznej pola karnego, po czym został przewrócony przez zawodnika Zawiszy, ale gwizdek sędziego milczał

56 min - Tomasik oddał strzał po ziemi z 20 metrów, który Kaczmarek złapał bez większych problemów

60 min - Rzuchowski miał okazję groźnie dośrodkować w pole karne, ale zamiast tego przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

61 min - dużo szczęścia znów przy Arce. Mąka doszedł do dośrodkowania przy dalszym słupku, alez 3m nie trafił do bramki!

64 min - kilka dobrych zagrań Kubowicza i Grzelaka pozwoliło zagrozić bramce Kaczmarka, ale zawiodła precyzja strzału, która pozostawiła w tej akcji wiele do życzenia

69 min - Surdykowski, który przed chwilą pojawił się na boisku, oddał bardzo niecelny strzał. Miejmy nadzieję, że to takie pierwsze koty za płoty.

70 min - dobra druga połowa w wykonaniu Kubowicza, który po raz kolejny zapędził się pod pole karne gospodarzy szukał szansy na dokładne dośrodkowanie.

72 min - Masłowski znów minimalnie niecelnie z dystansu!

73 min - nasz zespół na własne życzenie wypracował rzut rożny dla Zawiszy. Takiej gry we własnym polu karnym trzeba sie wystrzegać jak ognia!

80 min - piłka wciąż krąży w okolicach pola karnego Arki. Nic jednak z tego nie wynika, bo albo dobrze ustawieni są piłkarze w żółto-niebieskich strojach, albo dokładności brakuje zawodnikom Zawiszy.

84 min - to mogła być kluczowa akcja meczu! Radzewicz wymanewrował obrońców Zawiszy w polu karnym i zagrał na 10 metr przed bramką, lecz tam nie było nikogo - ani obrońców gospodarzy, ani zawodników Arki

85 min - najgroźniejsza akcja Arki! Surdykowski ograł obrońcę i zagrał do wbiegającego Szwocha, lecz ten w ostatniej chwili został zablokowany!

90+3 min - niewiele brakowało, a Zawisza zdobyłby bramkę "rozpaczy". Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego odbiła się od ziemi i przeszła nad poprzeczką!

KONIEC - po niezbyt udanym otwarciu spotkania, w którym gospodarze byli blscy zdobycia bramki, później Arka już "weszła" we właściwy sposób w ten mecz i zostawiając sporo sił na boisku, wywalczyła cenny remis.