08.07.2012

Arka Mistrzem Polski!

Arka Gdynia Mistrzem Polski w kategorii juniorów starszych! Po zwycięskim remisie arkowcy osiągnęli największy sukces w historii klubu w rozgrywkach młodzieżowych. W drugim niedzielnym meczu Lech pokonał Zagłębie i zdobył srebrny medal, Pogoń zakończyła turniej na 3. miejscu. Ostatnie miejsce przypadło Zagłębiu Lubin.

Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych - 3. kolejka

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin  1:1

Bramki: 70' Formella- 75' Zwoliński

Arka: Szromnik (kpt.), Haberka, R.Robakowski (22' Żołnierewicz), Stolc, Kwaśnik, Róg (67' Patok), Sulewski, Brzuzy (84' Bębenek), Szwoch, Słowiński (90' D.Patelczyk), Wardziński (60' Formella).

Pogoń: Otocki, Porzeziński, Murawski, Rudo (84' Jaroszewicz), Lewandowski, Pogorzelczyk (60' Majak), Gutowski, Chodorowski (74' Konieczny), Zwoliński (kpt.), Neumann (74' Sasin).

Żółte kartki 90' Szromnik - 38' Pogorzelczyk, 44' Rudo, 50' Lewandowski

Czerwona kartka: 90' + 4'' Lewandowski (druga żółta)

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Relacja minuta po minucie:

0' za chwilę rozpocznie się mecz, stawka jest ogromna - Mistrzostwo Polski

1' mecz rozpoczęła Pogoń ubrana dzisiaj na żółto-granatowo, arkowcy na niebiesko

2' piłka w bramce Arki po wyrzucie z autu, na szczęście żaden gracz nie dotknął piłki i Szromnik wznowił grę od bramki

5' w równolegle rozgrywanym meczu Lech prowadzi z Zagłębiem 1:0

7' kibice wrócili na stadion! głośnym dopingiem zagrzewają Arkę do gry

8' groźna akcja Neumanna z prawe strony, strzał ponad bramką

10' Szwoch otrzymał piłkę w polu karnym ale akcji nie zakończył strzałem tylko nieudanym dryblingiem

14' groźna akcja Pogoni w polu karnym Arki zakończona niecelnym podaniem

18' niecelne dośrodkowanie Słowińskiego w pole karne

19' rzut wolny dla gospodarzy  z ok. 25 metrów, celne uderzenie Sulewskiego łapie bramkarz Pogoni

20' kolejny groźny wrzut z auto w pole karne Arki, na szczęście zawodnik gości nie trafił czysto w piłkę

22' zmiana w Arce, za kontuzjowanego Radosława Robakowskiego wszedł Krystian Żołnierewicz

23' sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów

27' Lech prowadzi już z Zagłębiem 2:0

29 Karol Róg groźnie uderzył na bramkę gości, bramkarz z trudem wybił na rzut rożny

30' po dośrodkowaniu dwóch graczy Arki minęło się z piłką w polu bramkowym

33' znowu Karol Róg zagroził bramce portowców strzałem z woleja

34' składna akcja szczecinian, strzał z 5 metrów broni Szromnik, za chwilę sędzia pokazał spalonego

37' rzut rożny dla gości, bramkarz Arki wypiąstkowal na aut, na jak dotychczas najgroźniejszy elemnt gry Pogoni

38' żółta kartka dla Kajeta Pogorzelczyka za łapanie za koszulkę gracza Arki

41' po akcji w polu karnym Szwocha piłka uderza w rękę obrońcy Pogoni, sędzia był blisko

42' drugi raz piłka w bramce Arki, tym razem strzelec był na pozycji spalonej

44' żółta kartka dla Sebastiana Rudola za niebezpieczne zagranie wysoko uniesioną nogą

45' arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

45' + 3' sędzia zakończył pierwszą połowę. Optyczną przewagę miała Arka, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe. Największe zagrożenie ze strony portowców było z akcji prawym skrzydłem i z rzutów z autu wykonywanych w okolicach pola karnego gdynian. W drugim dzisiejszym meczu Lech prowadzi z Zagłebiem 2:0. Gdyby turniej zakończył się po pierwszych połowach dzisiejszych meczów to Arka zdobyłaby złoty medal, srebro dla Lecha, Pogoń na najniższym stopniu podium.

Sędzia przedłużył przerwę o 10 minut.

46' Arka wznowiła grę, obie ekipy bez zmian w składach

47' żaden z zawodników Arki  nie doszedł do dobrego dośrodkwania Roberta Sulewskiego

49' składna akcja gdynian, Fabian Słowiński zagrał piłkę wzdłuż bramki Pogoni ale napastnika Arki ubiegł obrońca gości i wybił piłkę na aut

50' żółta kartka dla Mateusza Lewandowskiego (Pogoń)

55' Paweł Brzuzy przedarł się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale tam obrońcy ze szczecina przerwali akcję

59' rajd lewą stroną Macieja Wardzińskiego zakończony niecelnym podaniem

60' zmiany w Arce i Pogoni. Dariusz Formella za Macieja Wardzińskiego, u gości Maciej Majak za Kajetana Pogorzelczyka

63' Pogoń przejęła inicjatywę, kontra Arki zokończona niecelnym dośrodkowaniem Słowińskiego  z prawej strony

64' Rafał Gutowski zmarnował najlepszą okazję do objęcia prowadzenia przez Pogoń, po dośrodkowaniu z lewej strony przez Słowińskiego niepilnowany na 5 metrrze strzelił głową obok bramki Arki

67' zmiana w Arce, trener Wilczyński wprowadził Filipa Patowa w miejsce Karola Roga

68' sędzia odgwizdał przerwę na uzupełnienie płynów

70' GOL dla Arki!  Dariusz Formella strzałem zza pola karnego zdobywa prowadzenie dla gdynian!

74' kapitalny drybling zwocha, szczecinianom nie pozstało nic innego jak sfaulować gracza Arki, rzut wolny z 30 metrów

74' dwie zmiany w Pogoni, wchodzą Kamil Konieczny i Bartosz Sasin, zeszli: Neumann i Chodorowski

75' GOL dla Pogoni! Po błędzie środkowych obrońców Arki Zwoliński doprowadził do wyrównania

78' ogromne zamieszanie w polu bramkowym gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak  Pogoń ostatecznie wybija piłkę

84' kolejne zmiany, w Arce Adam Bębenek za Pawła Brzuzego, w Pogoni Mateusz Jaroszewicz w miejsce Sebastiana Rudola

86' okres przewagi gości, arkowcy groźnie kontratakują

90' sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' zmiana w Arce, za Fabiana Słowińskiego wchodzi Dawid Patelczyk

90' + 3' Szromnik ukarany żółtą kartą za opóźnianie gry

90' + 4' czerwona kartka dla Lewandowskiego z Pogoni

90' + 5' koniec meczu! Arka Mistrzem Polski!!!