04.04.2011

Juniorzy: Derby z Lechią ze zmiennym szczęściem

W całkowicie odmiennych nastrojach wracali z Gdańska nasi młodzi piłkarze. Juniorzy starsi pokonali Lechię II i zanotowali szesnastą wygraną z rzędu. Porażka juniorów młodszych  praktycznie przekreśla ich szanse na  wygranie rozgrywek w swojej kategorii wiekowej.

Lechia II Gdańsk - Arka Gdynia (juniorzy starsi) 0:2 (0:1)

Bramki: Domashke 11', Nawrocki 58'

Arka Gdynia: Szromnik,Łaga (45' Paprocki), Haberka, Kiernozek (45' Pionk), Domaschke, Wesserling, Ziętarski, Sochaj (65' Janiak), Ochrymiuk (65' Róg), Orczyk, Nawrocki.

Mecz został rozegrany na boisku  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku w tak zwanej  "małej klatce". Nawierzchnia tego boiska jest bardzo twarda i nie sprzyja pięknemu widowisku. Spotkanie derbowe było typowym meczem walki. Groźnie zaczęli gospodarze, którzy widać było szybciej dostosowali się do tego specyficznego boiska. Szczęście jednak uśmiechnęło się do gdynian, fatalny błąd obrońców gospodarzy wykorzystał Christian Domaschke w 11 minucie spotkania. Lechia nie zamierzała się poddawać, groźnie atakowała jednakże pewnie bronił Michał Szromnik - jeden z najlepszych zawodników tego spotkania. Lechiści groźni byli szczególnie przy rzutach rożnych. Druga połowa dalej odbywała się w szybkim tempie, było dużo walki ale mniej sytuacji bramkowych. Nastapiła 58 minuta spotkania, prawą stroną akcję poprowadził Sebastian Orczyk, dograł do Michała Nawrockiego, który nie zmarnował idealnej sytuacji na podwyższenie wyniku. Lechia nie załamała się, w końcówce spotkania miała najlepszą sytuację na zdobycie gola lecz ładne uderzenie bronił Szromnik, zaś dobitka trafiła w słupek. Arka  nadal bez straty choćby punktu i oby zostało tak już do końca rozgrywek.

Lechia Gdańsk  -  Arka Gdynia (juniorzy młodsi)   2:0 (1:0)

Arka Gdynia: Rybicki, Piechowski (52' Patelczyk), Marcjanik, Liberacki, Stolc, Seweryn, Matys, Kwaśnik, Wesołowski, Wardziński, Danielowski.

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa juniorów młodszych do Gdańska. W meczu derbowym, obfitującym w wiele fauli i momentami przypominającym kopaninę, większą determinacją wykazali się zawodnicy Lechii.  Pierwsza bramka  stracona została po fatalnym błędzie środkowego obrońcy, który niecelnie podawał do partnera. Przechwyt, szybka kontra  i 0:1. W pierwszej połowie obie drużyny miały  jeszcze po jednej dogodnej sytuacji do strzelenia bramki ale wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie gra zaostrzyła się, na boisku więcej było walki  niż gry w piłkę. W 52 minucie  trener Arki dokonał zmiany, za obrońcę został wprowadzony trzeci napastnik. Ta taktyka o mały włos przyniosła efektu. Wprowadzony dwie minuty wcześnej Dawid Patelczyk  był bliski uzyskania wyrównującej bramki, w sytuacji sam na sam, lobbując bramkarza Lechii  trafił w poprzeczkę. Niestety  drugi błąd przy rozgrywaniu piłki (strata w środkowej strefie boiska)  i zawodnik gospodarzy nie dał szans bramkarzowi Arki. Do końca zawodnicy Arki starali się zmienić niekorzystny wynik ale w tym dniu w zbyt wielu elementach ustępowali zawodnikom z Gdańska. Niedzielna porażka praktycznie przekreśla szanse Arki na dogonienie Bałtyku Gdynia i wygranie rozgrywek.