TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

09.03.2011

Kaszebe Cup 2011 dla Barki Łebno.

W dniu 6 marca w Hali Widowiskowo Sportowej w Szemudzie odbyła się pierwsza edycja turnieju „Kaszebe Cup 2011”. W turnieju udział wzięło 8 wcześniej zaproszonych drużyn: Amigo Przyjaźń, Barka Łebno, Dragon Bojano, Eko Prod Szemud, GKS Żukowo, KKS Koleczkowo, KP Gdynia oraz ZBZ Formela Żukowo.

 

Po oficjalnym, a zarazem krótkim otwarciu turnieju do boju ruszyły pierwsze zespoły rywalizujące w grupie A, wśród nich gospodarz rozgrywek Kaszubski Klub Sportowy Koleczkowo na przeciw którego stanęła drużyna GKS Żukowo. Pierwszy mecz zakończył się porażką gospodarzy 2:5. W drugim meczu grupy A zagrały drużyny Eko Prod Szemud oraz Amigo Przyjaźń 4:2.

 

Inauguracyjnym meczem w grupie B było spotkanie pomiędzy ZBZ Formela Żukowo, a Dragon Bojano zakończone wynikiem 3:2. Tuż po nich na boisku zobaczyliśmy dwie pozostałe drużyny tej grupy, KP Gdynia oraz Barka Łebno 2:0. Jak się później okazało to właśnie drużyny KP i Barki uzyskały awans z grupy B do dalszej fazy rozgrywek. Poniżej wszystkie wyniki fazy grupowej.

 

Faza grupowa

 

mecz nr 1. grupa A; GKS Żukowo – KKS Koleczkowo 5:2

mecz nr 2. grupa A; Eko Prod Szemud – Amigo Przyjaźń 4:2

mecz nr 3. grupa B; ZBZ Formela Żukowo – Dragon Bojano 3:2

mecz nr 4. grupa B; KP Gdynia - Barka Łebno 2:0

mecz nr 5. grupa A; GKS Żukowo – Amigo Przyjaźń 2:1

mecz nr 6. grupa A; KKS Koleczkowo – Eko Prod Szemud 3:1

mecz nr 7. grupa B; ZBZ Formela Żukowo – Barka Łebno 1:2

mecz nr 8. grupa B; Dragon Bojano – KP Gdynia 2:3

mecz nr 9. grupa A; GKS Żukowo – Eko Prod Szemud 2:3

mecz nr 10. grupa A; KKS Koleczkowo - Amigo Przyjaźń 3:0

mecz nr 11. grupa B; ZBZ Formela Żukowo – KP Gdynia 0:5

mecz nr 12. grupa B; Dragon Bojano - Barka Łebno 2:3

 

Grupa A

1.      GKS Żukowo 6 pkt. 9:6

2.      KKS Koleczkowo 6 pkt. 8:6

3.      Eko Prod Szemud 6 pkt. 8:7

4.      Amigo Przyjaźń 0 pkt. 3:9

 

Grupa B

1.      KP Gdynia 9 pkt. 10:2

2.      Barka Łebno 6 pkt. 5:5

3.      ZBZ Formela Żukowo 3 pkt. 4:9

4.      Dragon Bojano 0 pkt. 6:9

 

 

Półfinałowym rywalem KP Gdynia, które jako jedyne uzyskało komplet 9 punktów w fazie grupowej była drużyna Kaszubskiego Klubu Sportowego Koleczkowo prowadzona przez Bartosza Robakowskiego, debiutującego w roli trenera. Mecz zakończył się  wygraną bardzo dobrze spisujących sie tego dnia zawodników KP Gdynia 3:1 po trzech bramkach Adama Lewandowskiego. Warto dodać, że ten zawodnik na pięć meczy rozegranych tego dnia tylko w wielkim finale nie zdobył bramki.

 

Drugi półfinał to pojedynek GKS Żukowo, który z 6 punktami awansował z pierwszej pozycji w grupie A ulegając jedynie drużynie z Szemudu i Łebna drugiej drużynie grupy B. Z tego starcia zwycięską ręką wychodzą zawodnicy Barki, którzy po serii rzutów karnych i sporych zasługach swojego bramkarza Piotra Bach uzyskują awans do wielkiego finału.

 

Faza Play-off

 

mecz nr 13. mecz o 7. msc.; Amigo Przyjaźń – Dragon Bojano 2:2 po karnych(2:1)

mecz nr 14. mecz o 5. msc.; Eko Prod Szemud – ZBZ Formela Żukowo 3:0

 

mecz nr 15. półfinał; GKS Żukowo – Barka Łebno . 1:1 po karnych(1:2)

mecz nr 16. półfinał; KKS Koleczkowo – KP Gdynia 1:3

 

Chwile po zakończeniu drugiego półfinału do rywalizacji stanęły drużyny walczące o najniższy stopień podium, GKS Żukowo i KKS Koleczkowo. Po emocjonującym meczu na puchar, medale i upominki od sponsorów czekać spokojnie mogli zawodnicy z Koleczkowa pokonujący Żukowo 3:0.

 

Finał to pojedynek, który zarazem był przypomnieniem 4. meczu turnieju kiedy to obie drużyny spotkały się w rozgrywkach grupy B, a więc KP Gdynia i Barka Łebno. Wtedy górą byli zawodnicy z Gdyni którzy pewnie pokonali 2:0 graczy z Łebna.

 

Natomiast finał to sporo emocji, wymiany uderzeń i szans na zdobycie gola, ale obie drużyny skutecznie broniły dostępu do własnej bramki. Kiedy wszyscy na trybunach szykowali się do tego co w każdym finale jest najbardziej emocjonujące czyli dogrywki na niespełna 40 sekund przed końcem gola na wagę zwycięstwa zdobywa Barka Łebno.

 

To właśnie oni wyjechali z Szemudu z pucharem, medalami oraz zaproszeniami na mecz Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia, a Zagłębiem Lubin ufundowany przez klub Arka Gdynia S.S.A.

 

mecz o 3 miejsce

 

mecz nr 17. KKS Koleczkowo – GKS Żukowo 3:0

 

finał

 

mecz nr 18. Barka Łebno - KP Gdynia 1:0.

 

Organizatorzy przewidzieli również nagrody indywidualne:

 

·         najlepszy strzelec turnieju: Adam Lewandowski 9 goli (KP Gdynia),

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Najlepszy_strzelec-_Adam_Lewandowski_e34022a621b8c2cfe4a3006313ee69fd.jpg

 

·         najlepszy bramkarz: Sylwester Skrzyński (GKS Żukowo),

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/najlepszy_bramkarz-_Sylwester_Skrzy%C5%84ski_059ed9ac3373b245ef395e5ab683a13a.jpg

 

·         najlepszy zawodnik turnieju: Szymon Andryskowski (Barka Łebno).

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Najlepszy_zawodnik_turnieju-_Szymon_Andryskowski_d84aee8cfe7c61d35151e72773d70539.jpg

 

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom turnieju, a byli nimi: Arka Gdynia SSA, Nordea Bank, Piekarnia „Kustusz” z Koleczkowa, Colway, Coca-Cola, Tokyo Sushi Bar, Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Kaszubski Klub Sportowy Koleczkowo. Dziękujemy również wszystkim osobom, które w sposób bezinteresowny pomagały w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu turnieju.

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia