16.08.2010

Trwa niemoc Kolejorza (sportowefakty.pl)

Trwa niemoc Lecha Poznań. Kolejorz zanotował drugi remis z rzędu i po raz kolejny nie trafił do siatki rywala. Gra podopiecznych Jacka Zielińskiego była bardzo słaba i podział punktów jest rezultatem krzywdzących gości, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki

Jacek Zieliński postanowił wstrząsnąć drużyną i dokonał kilku zmian kadrowych. W obronie Bartosza Bosackiego ostatecznie zastąpił Ivan Djurdjević, a Grzegorza Wojtkowiaka zgodnie z przypuszczeniami Marcin Kikut. Do gry po kontuzji wrócił Tomasz Bandrowski, ale do największych roszad doszło w formacji ofensywnej. Na ławce rezerwowych zasiedli Siergiej Kriwiec i Artur Wichniarek, a ich miejsce zajęli Joel Tshibamba oraz Artjoms Rudnevs. W bramce mimo błędu popełnionego w meczu z Widzewem Łódź znów stanął Jasmin Burić. - Mamy dwóch równorzędnych bramkarzy. Jesienią i wiosną Jasmin bronił dobrze i wypadł z bramki tylko przez kontuzję. Nadeszła chwila, żeby na niego postawić i taka była moja decyzja. Nie uważam, że zmiana bramkarza miała wpływ na wynik meczu z Widzewem - mówił jeszcze przed meczem trener Kolejorza. W ekipie gości doszło tylko do jednej zmiany w porównaniu do pojedynku z Wisłą Kraków. W ataku zamiast Tadasa Labukasa pojawił się Joseph Mawaye.

Kameruńczyk już w pierwszych sekundach meczu mógł znaleźć się w dobrej sytuacji po błędzie Manuela Arboledy, ale niebezpieczeństwa zażegnał dobrym wyjściem z bramki Jasmin Burić. w 12. minucie po serii kiksów po rzucie rożnym w wykonaniu Lecha strzał Semira Stilicia nie trafił w światło bramki. Swojej szansy z rzutu wolnego szukał Seweryn Gancarczyk, ale z 30. metrów uderzył niecelnie.

W 23. minucie po błędzie jednego z obrońców w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Sławomir Peszko, ale posłał piłkę obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później, gdyby Tshibamba lepiej dostawił nogę mogłoby być 1:0. Lech usilnie dążył do zdobycia bramki. W 26. minucie sędzia Sebastian Jarzębak podjął kontrowersyjną decyzję nie dyktując rzutu karnego po starciu Rudnevsa z Marciano Brumą.

Gra Lecha mimo zmian w składzie nie wyglądała najlepiej. Jakby problemów było mało, to jeszcze przed przerwą z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Gancarczyk. Zanim obie drużyny zeszły do szatni na piętnastominutowy odpoczynek, lechici zebrali wreszcie porcję braw, gdy wymienili sporo podań przemieszczając się w pole karne przeciwnika. Niebezpieczeństwu w ostatniej chwili zdołali jednak zapobiec obrońcy Arki.

Po przerwie najpierw niecelnie strzelał Stilić, a niedługo potem strachu najedli się gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski pokonania własnego bramkarza był jeden z piłkarzy Lecha, ale ostatecznie skończyło się tylko na rzucie rożnym. Widząc nieporadność swojej drużyny Jacek Zieliński zdecydował się na głęboką ofensywę. Najpierw wpuścił Wichniarka za Tshibambę, a potem Kriwca za Bandrowskiego. W 73. minucie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Stilić.

W 81. minucie Lech powinien objąć prowadzenie. Kriwiec dobrze wyłożył piłkę Rudnevsowi, a ten posłał ją tuż nad bramką. Chwilę wcześniej dobrą sytuację mieli gdynianie, ale strzał głową Macieja Szmatiuka obronił Burić. Dość niespodziewanie w ostatnich minutach to Arka miała lepsze sytuacje do zdobycia gola. Najpierw sytuacji sam na sam z Buriciem nie wykorzystał Labukas, a chwilę potem golkiper Kolejorza znów musiał wykazać się umiejętnościami po uderzeniu Denisa Glaviny.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co wśród poznańskiej publiczności wywołało przeraźliwe gwizdy. "Chcemy wyników - skandowali fani Kolejorza. Wśród grupy kibiców Arki, która przez cały mecz świetnie wspierała swoich ulubieńców nastroje były o wiele lepsze. Dla Lecha to już szósty mecz bez zwycięstwa i kolejny bez gola. W tym sezonie lechici zdobyli tylko dwie bramki.

więcej: sportowefakty.pl