TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

02.09.2009

Inauguracja roku szkolnego w Gdyńskim Liceum Autorskim

W wtorek o godzinie 9.00, na bocznym boisku GOSiR odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Gdyńskiego Liceum Autorskiego. Uroczystość była bardzo ważna dla naszego klubu gdyż w tej szkole powstały, pierwsze w historii Arki, dwie klasy o profilu piłkarskim. Gościem specjalnym była pani Joanna Zielińska, szef Komisji Sportu Urzędu Miasta Gdynia.

Materiał zobacz w Arka-TV

Gdyńskie Liceum Autorskie mieści się w Gdyni przy ul. Pomorskiej. Od tego roku szkolnego, przy współpracy z naszym klubem, powstały tam dwie klasy licealne o profilu piłkarskim. Będą uczyć się w nich juniorzy starsi i młodsi, prowadzeni przez Macieja Cieślika i Roberta Wilczyńskiego. Koordynatorem tego projektu jest Jacek Dziubiński - Już rok temu podjęliśmy decyzję o konieczności stworzenia klas piłkarskich na poziomie liceum. Od tamtego momentu prowadziliśmy selekcję a następnie pozyskaliśmy wielu nowych zawodników do Arki. Teraz mają idealne warunki do nauki i treningów oraz zapewniliśmy im dach nad głową w postaci internatu. W przygotowaniu jest już rocznik '94, który w przyszłym roku rozpocznie edukację w liceum. Chcemy cały czas ulepszać warunki. Jest to niezbędne aby móc wyłuskiwać uzdolnioną młodzież z całego kraju. Bez odpowiedniego zaplecza treningowego, socjalnego oraz pedagogicznego jest to niemożliwe. Bardzo mnie cieszy podejście pani dyrektor Stasiowskiej, która pozwala odpowiednio profilować zajęcia oraz dostosowywać je do harmonogramu treningów i wyjazdów. Do tej pory udało nam się załatwić wszystko własnymi siłami, ale teraz będziemy już musieli zwrócić się do miasta o pomoc - opowiada trener.Bardzo miłym gestem było uhonorowanie dyrektor szkoły Anny Marii Stasiowskiej, specjalną koszulą meczową. Andrzej Czyżniewski wręczając prezent wyraził nadzieję, że pani Anna będzie częstym gościem na meczach Arki. Pani dyrektor nie kryła wzruszenia i radości z prezentu, od razu zakładając koszulkę.Po części oficjalnej, Maciej Cieślik i Robert Wilczyński przeprowadzili pokazowy trening oraz mini grę wewnętrzną. Wszystkie ćwiczenia oraz zagrania były na bieżąco wyjaśniane i komentowane przez Jacka Dziubińskiego. Inauguracja roku szkolnego została zakończona spotkaniem przy kawie i ciastkach, całego grona pedagogicznego i kierownictwa Arki.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia