TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.09.2011

Do szkoły czas! Inauguracja Gdyńskiego Liceum Autorskiego.

Dziś na płycie głównej stadionu przy ul. Olimpijskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Gdyńskiego Liceum Autorskiego „STO”.

 

Na rozpoczęciu wraz z uczniami, wśród których były 3 klasy sportowe z mlodymi zawodnikami Arki, obecni byli Dyrektor Liceum Pani Anna Stasiowska, przedstawiciel kuratorium – Pan Marek Nowicki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Witold Nowak i  trener koordynator młodzieży Jacek Dziubiński.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC02874-1_50d2d56c3742b0370adc39ab41583b1c.jpg

 

Przy wyjściu na murawę towarzyszył młodzieży hymn Arki oraz "klubowy "Śledź", a potem uroczyście odśpiewano hymn Polski.

 

Oficjalnego rozpoczęcia  roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor Anna Stasiowska.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC02919-1_1f5834863d19a6d8674006572c54ba21.jpg

 

Podkreślała, że w kontekście hymnu odegranego w scenerii nowego stadionu miejskiego prawdziwym wyzwaniem dla uczniów - sportowców staje się dążenie do osiągania jak najwyższych celów sportowych. Ich efektem może być wysłuchanie przez ktoregoś z absolwentów tej szkoły Mazurka Dąbrowskiego na murawie podczas meczu reprezentacji. Pani Dyrektor podkreślała, że w parze z formą sportową powinna iść jednak także nauka, która daje zawsze szersze możliwości kształtowania swojej przyszłości.

 

Kurator, Pan Marek Nowicki zauważył, że kiedyś jako sędzia piłkarski biegał po murawie poprzedniego stadionu przy ul. Olimpijskiej  i dlatego podkreślił, że nowe pokolenia, w tym uczniowie klas sportowych Gdyńskiego Liceum Autorskiego, mają okazję trenować na wspaniałych, nowoczesnych obiektach o jakich wcześniej można było tylko pomarzyć.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC02954-1_d5e2d24558fb166c9d8bfbdb835396e2.jpg

 

Przewodniczący Rady Nadzorczej Witold Nowak, w szczególny sposób podziękował, za wielkie zaangażowanie w projekt Pani Dyrektor Stasiowskiej. Jako przykład godny naśladowania wskazał Krystiana Żołnierewicza, któremu dane było już grać na nowym stadionie i w pierwszej drużynie.

 

Przedstawiło się uczniom także grono pedagogiczne. Największe owacje towarzyszyły wychowawcom klas sportowych!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC03016-1_423bf1cb26de0627a805f67263132ffc.jpg

 

Po oficjalnych przemówieniach mieliśmy pokaz FREESTYLE’u w wykonaniu 17 -letniego Łukasza Karasia. Trenuje już od 4 lat, a 3 tygodnie temu uczestniczył w Pradze w Mistrzostwach Świata. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC03124-1_093f3bf119e89b7cb4ca5bb960d1a265.jpg

 

Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia grupowe.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC03163-1_736880cf40dba8a3700f5184c8b1b27a.jpg

 

 

Uroczysta inauguracja roku szkolnego miała miejsce już po raz trzeci. Koncepcja która powstała w 2008 roku jest konsekwentnie realizowana. Dzięki przychylności Pani Dyrektor Stasiowskiej, przy współpracy z naszym klubem, powstały już trzy klasy licealne o profilu piłkarskim. Uczą się w nich juniorzy starsi i młodsi (3 roczniki 1993, 1994 i od tego roku 1995), prowadzeni obecnie przez trenerów Dariusza Mierzejewskiego, Roberta Wilczyńskiego, Krzysztofa Janczaka i Arkadiusza Gaffkę.

 

Dotychczasową współpracę ocenił trener koordynator młodzieży Jacek Dziubiński:

 

Współpraca ze szkołą układa się bardzo dobrze. Dzięki Pani Dyrektor Stasiowskiej  szkoła odpowiednio profiluje  zajęcia oraz uwzględnia  treningi i konieczność wyjazdów. Niezwykle ważnym elementem całości kształcenia młodych zawodników z zewnątrz, jest także prowadzenie internatu położonego w Gdyni przy ul. Tetmayera. W ub. roku dzięki firmie Polnord udało się jego pomieszczenia w znaczącym stopniu wyremontować.  Cały czas pracujemy nad podwyższaniem jego standardu. Obecnie będzie się w nim znajdować 26 naszych podopiecznych. Od tego roku rozpoczyna naukę rocznik 1995, a rocznik 1993 będzie w tym roku szkolnym przystępował do matury.

 

W Arce jak widać oprócz podejmowanej współpracy z ośrodkami w Rumi, Pucku, Malborku,  Czyżowicach powstaje zalążek akademii piłkarskiej, która ma dać w przyszłości efekty w postaci kolejnych utytułowanych zawodników.

 

Przy tej okazji szczególne słowa podziękowania dla Władz Miasta Gdynia, dyrekcji GOSiR za życzliwość, wsparcie oraz udostępnianie obiektów i przychylność  przy inicjatywach związanych z przebiegiem procesu szkolenia. Także sama inauguracja odbywała się na znakomicie przygotowanej murawie, a towarzyszyło jej słońce, które zamieniło się w deszcz dopiero po zakończeniu uroczystości.

 

Więcej zdjęć autorstwa Pauliny Filipowicz TUTAJ

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia