08.10.2006

PLJ: Starsi lepiej od młodszych

Pomorska Liga Juniorów Młodszych:

Arka - Pomezania Malbork 1:2 (0:0)

W dziewiątej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych sezonu 2006/2007 drużyna Arki Gdynia przegrała przed własną publicznością z drużyną Pomazani Malbork 1:2. W dzisiejszym meczu zawiedli wszyscy zawodnicy. Pierwsza połowa, tylko dzięki nieudolności strzeleckiej gości zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie żółto-niebiescy stracili pierwszą bramkę już minutę po rozpoczęciu gry. Arkowcy 5 minut później wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Paweł Płażyński. Kiedy wydawało się, że zawody zakończą się podziałem punktów, w ostatniej minucie meczu kolejny błąd całego zespołu wykorzystała drużyna Pomezanii i pierwsza porażka na własnym stadionie stała się faktem.

Strzelec bramki:

Paweł Płażyński

RELACJA

Kolejny mecz Juniorzy Młodsi rozegrają w niedzielę 15.10.2006 w Tczewie z tamtejszą Wisłą.

Sobek Przybylski

Pomorska Liga Juniorów Starszych:

Arka Gdynia - Pomezania Malbork 3:1 (2:0)

Żółto-niebiescy uzyskali od początku spotkania przewagę w polu, dyktując warunki gry i tworząc raz po raz groźne sytuacje pod bramką Pomezanii. Jednak nieskuteczność w wykańczaniu akcji, sprawiła że Arka do przerwy tylko 2:0. Pierwsza bramka to efekt nieporozumienia bramkarza z obrońcą, który wybijając piłkę nogą trafił we własnego zawodnika a piłka wpadła do bramki. Drugiego gola zdobył Sebastian Karnat wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po nieudanej pułapce ofsajdowej.
Druga połowa toczyła się również pod dyktando żółto-niebieskich, a bramkę w 65 minucie gry zdobył Łukasz Jaszczyk po podaniu Grzegorza Kowalskiego. Nasza drużyna zrealizowała wszystkie założenia taktyczne, nie dając przeciwnikowi żadnych możliwości na skuteczną grę. Szczególnie cieszy kolejny wygrany mecz oraz dobra gra naszego zespołu.

Strzelcy bramek:

Łukasz Jaszczyk

Sebastian Karnat

RELACJA

Kolejny mecz juniorzy starsi rozegrają 15.10.2006 (niedziela) o godz. 11:00 z Wisłą Tczew. Mecz odbędzie się w Tczewie.