11.02.2009

Złota bramka Telichowskiego (Gazeta Wyborcza)

Arka Gdynia wygrała sparing z ukraińską Worskłą Połtawą. Zwycięskiego gola, osiem minut przed końcem, strzelił Błażej Telichowski.

Po mało emocjonującej pierwszej połowie oraz zaciętej drugiej podopieczni trenera Czesława Michniewicza mogli cieszyć się ze sparingowego zwycięstwa, które odnieśli podczas zgrupowania w tureckim Side. W 82. min żółto-niebiescy wykonywali rzut rożny. Marcin Wachowicz dośrodkował w pole karne, w nim pikę strącił głową Brazylijczyk Anderson, a ta spadła pod nogi Michała Kojdera. Młody napastnik podał ją do Błażeja Telichowskiego, a obrońca Arki skierował piłkę do pustej bramki. Kojder mógł w ostatniej minucie meczu podwyższyć rezultat, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali strzelił obok słupka. Spotkanie z czwartą drużyną ukraińskiej ekstraklasy było meczem zastępczym, bo początkowo żółto-niebiescy mieli w planach sparing z Valerengą Oslo (miał się odbyć w środę). Mieszkający w tym samym hotelu co Arka Norwegowie, przez powołania piłkarzy do reprezentacji młodzieżowej mają jednak niekompletną kadrę. Nie mogąc zagrać w najsilniejszym składzie, odwołali mecz z Arką i zagrali z drużyną z Uzbekistanu.

We wtorek po południu do drużyny z Gdyni dołączył bułgarski ofensywny pomocnik Ljubomir Ljubenov. 29-letni zawodnik będzie testowany.

Arka Gdynia - Worskła Połtawa 1:0 (0:0). Bramka: Telichowski (82.). Arka: Witkowski (46. Basić) - Płotka (46. Kowalski), Żuraw (46. Łabędzki), Anderson, Telichowski - Karwan (78. Kojder), Scherfchen (65. Ulanowski), Moskalewicz (46. Przytuła), Pietroń (46. Wachowicz) - Nawrocik (46. Zakrzewski), Trytko (62. Niciński).