11.02.2009

Pierwszy gol Telichowskiego (Dziennik Bałtycki)

Piłkarze Arki mają za sobą kolejny mecz sparingowy na zgrupowaniu w tureckim Side. Gdynianie w środę mieli grać z norweską Valerengą Oslo, ale to spotkanie zostało odwołane. W zastępstwie żółto-niebiescy zmierzyli się z ukraińskim zespołem Worskła Połtawa i wygrali 1:0. Pierwszego gola w brawach Arki strzelił Błażej Telichowski.
Valerenga to miał być najmocniejszy sparingpartner żółto-niebieskich. Mecz z Norwegami jednak został odwołany i w środę się nie odbędzie. Piłkarze Valerengi mieszkają w tym samym hotelu co i gdynianie. Przedstawiciele norweskiego klubu tłumaczyli żółto-niebieskim, że mają poważne braki kadrowe wynikające z powołań do młodzieżowej reprezentacji Norwegii. Valerenga w osłabionym składzie nie chciała grać z Arką i na rywala wybrała sobie drużynę z Uzbekistanu.
W zastępstwie szybko został znaleziony nowy rywal. To czwarty zespół ukraińskiej ekstraklasy, Worskła Połtawa. Gdynianie wygrali to spotkanie 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił w 82. minucie Błażej Telichowski.
Arka w I połowie: Witkowski - Płotka, Żuraw, Anderson, Telichowski - Karwan, Scherfchen, Moskalewicz, Pietroń - Nawrocik, Trytko.
Arka w II połowie: Basić - Kowalski, Łabędzki, Anderson, Telichowski - Karwan (78 Kojder), Scherfchen (65 Ulanowski), Przytuła, Wachowicz - Zakrzewski, Trytko (62 Niciński).
Podczas zimowego okresu przygotowawczego piłkarze Arki już po raz drugi zagrali z klubem Ukrainy. Oba te spotkanie zakończyły się zwycięstwami podopiecznych trenera Czesława Michniewicza. Przed spotkaniem z Worskłą żółto-niebiescy ograli bowiem Arsenal Kijów 3:1.
Arka zagrała we wtorek dobre spotkanie. Była zespołem lepszym, a zwycięstwo mogło i powinno być bardziej okazałe. Dobrych sytuacji gdynianom nie brakowało. Z tych najlepszych to Marcin Wachowicz trafił w słupek, a Przemysław Trytko zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Worskły. W 82. minucie wreszcie padł gol dla żółto-niebieskich. Z rogu dośrodkował Wachowicz, a piłkę głową zgrał Anderson wprost do Michała Kojdera, który odegrał futbolówkę do Telichowskiego, a nowy nabytek Arki posłał ją do siatki. W ostatniej minucie po podaniu Krzysztofa Przytuły w dogodnej sytuacji znalazł się Kojder, ale minimalnie chybił.
Na testach w Arce przebywa nowy zawodnik. To bułgarski ofensywny pomocnik Ljubomir Ljubenow, który wczoraj dołączył do gdyńskiego zespołu. 29-latek w swojej karierze występował w klubach: CSKA Sofia, Marek Dupnica, Lewski Sofia, Litex Łowecz, Czernomorec Burgas. Za kilka dni trener Michniewicz zadecyduje o przydatności tego piłkarza do zespołu Arki.