10.02.2009

Arka wygrywa z Worskłą

W dzisiejszym meczu sparingowym, Polnord Arka Gdynia pokonała ukraińską Worskłę Połtawa 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 82. minucie Błażej Telichowski, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki przeciwnika.

W pierwszej połowie mecz nie był porywającym widowiskiem. Walka toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obaj bramkarze sporadycznie interweniowali. Dopiero po zmianie stron gra nabrała tempa, a zawodnicy obu drużyn zaczęli stwarzać sytuacje bramkowe.

Prowadzenie Arce mógł dać Marcin Wachowicz, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Bardzo dobrą okazję miał również Przemysław Trytko, ale ukraiński bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 82. minucie żółto-niebiescy wykonywali rzut rożny. Aktywny Marcin Wachowicz dośrodkował w pole karne na głowę Andersona, który strącił piłkę pod nogi Michała Kojdera. Młody napastnik nie zastanawiał się długo i postanowił podać do lepiej ustawionego Błażeja Telichowskiego. Nowemu obrońcy Arki nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do pustej już bramki.

W 90 minucie powinno być już 2:0 dla Arki. Krzysztof Przytuła zagrał do Michała Kojdera, który znalazł się sam na sam z ukraińskim bramkarzem. Niestety jakimś cudem piłka minimalnie minęła słupek i nie wpadła do siatki.

(I połowa) Witkowski – Płotka, Żuraw, Anderson, Telichowski – Karwan, Scherfchen, Moskalewicz, Pietroń – Nawrocik, Trytko
(II połowa) Basić – Kowalski, Łabędzki, Anderson, Telichowski – Karwan (78' Kojder), Scherfchen (65’ Ulanowski), Przytuła, Wachowicz – Zakrzewski, Trytko (62’ Niciński).

Bramka: 82' Telichowski'