10.02.2009

Gol Telichowskiego zapewnił zwycięstwo Arce (trojmiasto.pl)

Piłkarze Arki pokonali Worskłę Połtawa 1:0 (0:0). Jest to drugie zwycięstwo gdynian w tegorocznych sparingach i drugie odniesione nad ukraińską drużyną. Dziś gola strzelił Błażej Telichowski, a asystę zaliczył Michał Kojder.

Bramka: Telichowski 82.

ARKA I połowa: Witkowski - Płotka, Żuraw, Anderson, Telichowski - Karwan, Scherfchen, Moskalewicz, Pietroń - Nawrocik, Trytko.
II połowa: Basić - Kowalski, Łabędzki, Anderson, Telichowski - Karwan (78 Kojder), Scherfchen (65 Ulanowski), Przytuła, Wachowicz - Zakrzewski, Trytko (62 Niciński).

Tegoroczne sparingi gdynianie rozpoczęli od wygranej nad Arsenałem Kijów 3:1. Dziś skala trudności była większa, bo zamiast dwunastej przyszło się zmierzyć z czwartą drużyną ukraińskiej ekstraklasy. Żółto-niebiescy pokazali bardzo dobry futbol, ale porażka jedną bramką to najniższy wymiar kary, który mógł spotkać rywali.

Zwycięski gol padł po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu Marcina Wachowicza podanie głową przedłużył Anderson, piłka trafiła do Michała Kojdera, który wyłożył ją Telichowskiemu, a obrońca wykończył akcję, strzelając do pustej już bramki.

Dogodne okazje na zdobycie gola mieli również Wachowicz i Kojder. Strzał Marcina zatrzymał się na słupku, a testowany napastnik Lechii Zielona Góra nie wykorzystał pojedynku sam na sam z bramkarzem.

W pojedynku nie brał udziału Tomasz Sokołowski, który doznał kontuzji w pierwszym sparingu. Kolejna gra czeka gdynian 14 lutego. Tego dnia mają sparować z najsłabszą drużyną ukraińskiej ekstraklasy jesienią, FC Charków. Ten zespół w lidze nie wygrał żadnego meczu, a punktował jedynie po 9 remisach w 17 meczach.