01.10.2006

Stawowy tańczy z radości. Korona liderem (Gazeta Wyborcza)

Arka zremisowała z Cracovią na wyjeździe 1:1, a były szkoleniowiec "Pasów" i obecny Arki, Wojciech Stawowy odtańczył taniec radości po wyrównującej bramce Andrija Griszczenki. Korona Kielce wygrała z Odrą w Wodzisławiu i jest liderem tabeli

Cracovia - Arka Gdynia 1:1

Prowadząca od 20. minuty Cracovia po niewykorzystaniu kilku kontr została ukarana. Griszczenko zaliczył chyba trafienie życia i Wojciech Stawowy odtańczył taniec radości. Po raz pierwszy jako gość na Kałuży.

Górnik Łęczna - Lech Poznań 0:3

Całkowicie zasłużone zwycięstwo Lecha. Bradzo dobre spotkanie rozegrał zdobywca dwóch bramek Peruwiańczyk Quinteros. Gospodarze nadal grają słabo - popełniają błędy w obronie, nie funkcjonuje jak należy druga linia, więc słabo jest także w ataku. Po tej porażce Górnik "umocnił się" na ostatniej pozycji.

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Górnik Zabrze 2:0

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Dyskobolii, druga mniej zdecydowanie - dla Górnika. Gospodarze po przerwie zagrali o wiele słabiej i gdyby zabrzanie zamiast dwa razy w spojenie słupka z poprzeczką strzelali celniej, mógł paść remis. Groclin jednak wygrał zasłużenie, bo w pierwszej połowie miał ogromną wręcz przewagę.

Odra Wodzisław - Korona Kielce 1:2

Korona była dzisiaj lepsza od Odry. Po zwycięstwie w Wodzisławiu Śl. kielczanie zostali nowym liderem rozgrywek. Czwarta wygrana z rzędu podopiecznym trenera Ryszarda Wieczorka wcale nie przyszła łatwo. Goście zasłużenie prowadzili po I połowie, po przerwie bez trudu rozbijali ataki próbujących wyrównać gospodarzy i kwadrans przed końcem zdobyli drugiego gola, ale końcówka należała do gospodarzy. Marcin Chmiest strzelił szóstego gola w tym sezonie, piłkarze Odry dalej atakowali, ale gościom udało się obronić korzystny wynik.

Zagłębie Lubin - Wisła Płock 2:1

Zagłębie Lubin, które należy do KGHM Polska Miedź SA, mierzy się dzisiaj z Wisłą Płock, zespołem reprezentującym inną państwową spółkę - Orlen SA. Po bramkach Michała Chałbińskiego i Łukasza Mierzejewskiego wygrali podopieczni Edwarda Klejndinsta, ale nafciarze zdążyli jeszcze zdobyć gola pocieszenia - Karol Gregorek zdobył bramkę z karnego.

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 0:1

Wkrótce miną dwa miesiące od dnia, kiedy Widzew ostatni raz wygrał mecz w ekstraklasie. Łodzianie podejmowali dziś Pogoń Szczecin i nadal nie mają szczęścia - po golu Ediego Andradiny z rzutu karnego przegrali 0:1.

Piątkowy mecz:

GKS Bełchatów - ŁKS 1:2

Ambicja i wola walki nieraz decydowała o wyniku meczu. Tak właśnie było w Bełchatowie, gdzie ŁKS pokonał lidera ekstraklasy, który przegrał po raz pierwszy na własnym boisku.

Niedzielny mecz:

Legia Warszawa - Wisła Kraków

W niedzielę o 18.30 hit w Orange Ekstraklasie. Wisła wygrywa w Warszawie raz na cztery lata, ale jest uskrzydlona awansem do fazy grupowej Pucharu UEFA. Pogrążona w kryzysie Legia walczy o posadę swojego trenera, a nawet o łaskę właścicieli, którzy podobno tracą cierpliwość w wydawaniu milionów na piłkarską drużynę