27.01.2023

Sparing nr 6: Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 2:2

Arka rozegrała dzisiaj kolejny sparing podczas zimowych przygotowań. Na Narodowym Stadionie Rugby zmierzyła się ze Stomilem Olsztyn. Mecz rozgrywany 3x40 minut zakończył się remisem 2:2.

Zima 2022/23 sparing nr 6:

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 2:2 (0:1, 1:2) mecz 3x40 min.

Bramki:  Gojny 80', Czubak 118'  - Wójcik 38', Florek 69'

Arka (wyjściowy): Krzepisz - Tomal, Marcjanik, Azacki, Gojny - Purzycki, Gol - Skóra, Adamczyk (41' Szymański), Haydary - Żebrowski

Arka (od 81 minuty): Molenda - Rymaniak, Camara, Dobrotka, Stolc - Milewski, Zieliński (103' Staniszewski) - Stepień, Capani, Da Silva - Czubak

Stomil (wyjściowy): Mądrzyk - Kośmicki, Tecław, Kuban - Wójcik, Spychała, Shibata, Żwir - Caetano, Kurbiel, Krawczun

Stomil (od 61 min.): Sylikat - Szabaciuk, Jędrzejczyk, Waleńcik - Pajdak, Borkowski, Drabiszczak,  Karlikowski - Kalisz, Szypulsk, Florek

Arka rozpoczęła od pierwszego zagrożenia w 4 minucie. Po dośrodkowaniu piłkę głową uderzał  Marcjanik, lecz na posterunku był bramkarz Stomilu.

W 10 min. po akcji Gojnego lewą stroną zrobiło się gorąco pod bramką rywali. Po wybiciu przez obrońców dośrodkowania do piłki dopadł Gol jednak uderzył zbyt lekko i piłkę złapał bramkarz.

W pierwszym kwadransie Arka zdominowała rywali. Dobre sytuacje stwarzali jeszcze na skrzydłach Tomal oraz Gojny.

W 36 min. piłkę po naszym złym rozegraniu przejął Stomil, ale po kontrze zawodnik rywali znalazł się na pozycji spalonej. To było ostrzeżenie, gdyż dwie minuty później Stomil objął prowadzenie. Strzałem tuż zza pola karnego, Krzepisza pokonał Filip Wójcik.

W drugich 40 minutach na początku mieliśmy dobre akcje Arkowców jednak ponownie bez efektów.  W 47 min. Skóra w dobrej sytuacji został zablokowany i piłka wyszła na róg. Po dośrodkowaniu piłka po strzale głową jednego z naszych zawodników także wyszła na kolejny rzut rożny. Po nim do piłki próbowali dojść Purzycki oraz Szymański. Poszła jednak z tego kontra  Stomilu, ale Krzepisz wygrał pojedynek sam na sam. Po tej akcji mieliśmy także serię rzutów rożnych rywali lecz bez efektu.

W 53 min. po wrzutce Tomala głową uderzał Szymański. Minutę później groźną kontrę przeprowadził Stomil. W odpowiedzi Gol podał do Skóry, jednak młodemu zawodnikowi zabrakło zdecydowania i został zablokowany. Po rzucie rożnym Gojnego do wybitej piłki dopadł  Skóra lecz tym razem uderzył wysoko ponad bramką.

W 60 min. Stomil dokonał zmian w swoim składzie. W 63 min. Tomal przeprowadził dobrą akcję prawą stroną. Piłkę skierowaną w pole karne,  po interwencji obrońcy przejął Gojny, który uderzył celnie na bramkę Stomilu. Bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Po nim sprzed pola karnego niecelnie uderzał Haydary. Po chwili kontrę Stomilu i groźne uderzenie wybił na rzut rożny Krzepisz.

W 69 min. Stomil skontrował ponownie i tym razem płaskim strzałem przy słupku bramkę zdobył w sytuacji sam na sam Bartosz Florek.

3 minuty później zza pola karnego nad bramką uderzał Haydary. Ponownie, tym razem po akcji Skóry miał szansę w 78 min., lecz także zawiodła celność uderzenia…

Wreszcie trafiliśmy ze stałego fragmentu gry. W 80 min. z rzutu wolnego przymierzył  kapitalnie w samo okienko Gojny i zdobyliśmy bramkę kontaktową.

Od 81 min. weszli w Arce nowi zawodnicy. W 86 min po dośrodkowaniu Marcusa z rzutu rożnego uderzał Rymaniak, lecz jego strzał został zablokowany.

W 102 min. prawą stroną akcje przeprowadził Stępień, dograł w pole karne lecz Zieliński nie trafił w piłkę. Cztery minuty później, piłkę po błędzie rywala przejął Czubak, zgrał do Capanniego, lecz ten uderzył sprzed pola karnego nad poprzeczką. Podobnie było w 113 minucie. Sytuacji jak widać nie brakowało, lecz zawodziła celność uderzeń naszych zawodników.

W końcu jednak Arkowcy wyrównali. W 118 min. nasi zawodnicy szybko rozegrali piłkę. Marcus dograł do Milewskiego, który dośrodkował w pole karne, a tam głową piłkę nad bramkarzem do siatki Stomilu skierował Czubak i wyrównał na 2:2.

Po 120 min. mecz ze Stomilem został zakończony. Zawodnicy którzy weszli na boisko w 81 min. dograli jednak swoje minuty w formie gry wewnętrznej z zawodnikami drugiej drużyny oraz zespołów juniorskich.