06.07.2008

Żuraw broni i strzela (trojmiasto.pl)

Piłkarze Arki na pierwszy tegoroczny sparing pojechali do Olsztynka. Gdynianie, już pod wodzą Bogusława Kaczmarka zremisowali z Polonią Warszawa 1:1 (0:1). Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzelił Dariusz Żuraw, którzy przede wszystkim ma być wzmocnieniem obrony.

Bramki: Wojdyga 30 - Żuraw 90.

ARKA: (I połowa) Witkowski - Kowalski, Żuraw, Płotka, Baster - Karwan, Ulanowski, Ława, Moskalewicz - Wachowicz, Trytko.
(II połowa): Bensz - Sokołowski, Żuraw, Sobieraj, Dębowski - Bzdęga, Mazurkiewicz, Łabędzki, Bazler - Kołodziejski, Niciński.

POLONIA: Majdan - Konieczny, Kępa, Pawlak, Klepczarek, Obem, Goliński, Kosiorowski, Wojdyga, Michalski, Daniel Dylewski oraz Nerek, Broniewicz, Freeman, Szachnowicz.

Trzy minuty po godzinie 11.00 prezes Roman Walder i dyrektor sportowy Arki Czesław Boguszewicz przedstawili piłkarzom nowego trenera. Bogusław Kaczmarek od razu przystąpił do pracy. Pomagać mu będą w roli asystentów Grzegorz Witt i Dariusz Mierzejewski oraz szkoleniowiec bramkarzy Jarosław Krupski. Po wspólnym obiedzie zespół wyruszył do Olsztynka. W sparingu zmierzył się z Polonią. Rywale przygotowują się do fuzji z Groclinem. Z tego też względu grali bez kilku podstawowych piłkarzy, choć na bramce mecz rozpoczął Radosław Majdan.

Spotkanie zakończyło się remisem. Trener Kaczmarek zagrał na dwie "11". Jedynie Żuraw zagrał przez cały mecz. Prowadzenie dla "Czarnych Koszul" zdobył Grzegorz Wojdyga po pół godzinie gry. Wynik ustalił w ostatniej minucie Żuraw. 36-letni stoper, który ostatnie siedem sezonów spędził w Hannoverze 96 w najbliższym tygodniu powinien podpisać kontrakt z Arką. Trener Kaczmarek zdecyduje również o losie pięciu zawodników, którzy byli w ostatnich dniach w Gdyni na testach.