07.07.2008

Remis na początek

W otwierającym przygotowania Arki do nowego sezonu sparingu, żółto-niebiescy zremisowali z Polonią Warszawa 1:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Bogusława Kaczmarka zdobył Dariusz Żuraw w 90 min. gry. Gol dla Czarnych Koszul padł w 29 min.

Skład Arki w I poł.: Witkowski - Kowalski, Żuraw, Płotka, Baster - Ulanowski, Moskalewicz, Karwan Ława - Wachowicz, Trytko.

Skład Arki w II poł.: Bensz - Sokołowski, Żuraw, Sobieraj, Dębowski - Mazurkiewicz, Łabędzki, Bazler, Bzdęga - Kołodziejski, Niciński.

Arka miała zdecydowaną przewagę przez całe spotkanie, ale nie potrafiła tego udokumentować bramkami. Często naszym piłkarzom brakowało po prostu szczęścia, jak chociażby w pierwszej połowie, gdy po interwencji obrońcy Polonii piłka trafiła w poprzeczkę. W innych sytuacjach zawodziła skuteczność. Piłkarze ze stolicy w całym spotkaniu stworzyli sobie dwie okazje do zdobycia gola i jedną z nich wykorzystali. Arka zdołała strzelić bramkę dopiero w ostatniej minucie meczu, a jej strzelcem był przymierzany do zespołu Dariusz Żuraw, który oszukał rywali i sprytnym strzałem wyrównał rezultat meczu.