18.09.2006

PLJ: Mamy lidera

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 6. kolejka:

Bytovia Bytów - Arka Gdynia 2:1

W szóstej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych sezonu 2006/2007 drużyna Arki Gdynia przegrała na wyjeździe z drużyną Bytovii Bytów 2:1. Pierwszą bramkę gospodarze po bezpośrednim uderzeniu z boku pola karnego zdobyli w 22 minucie. Już trzy minuty później było 2:0 po błędzie całego zespołu i indywidualnej akcji zawodnika gospodarzy. Słabą grę żółto-niebieskich może odzwierciedlać fakt, iż pierwsze uderzenie na bramkę Bytovii nastąpiło dopiero 2 minuty przed przerwą. W drugiej części spotkania arkowcy nieco przyśpieszyli lecz gra nie wyglądała zadowalająco. Jedyną bramkę po zamieszaniu podbramkowym strzelił Pawłowski w 59 minucie spotkania. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

RELACJA

Sobek

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 6. kolejka:

Bytovia Bytów - Arka Gdynia 0:3

Po szóstej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów starszych nasza drużyna zajęła pozycję lidera. Początek spotkania z Bytovią Bytów to próby ataku przez miejscowych bramki Filipa Elbanowskiego. Nasi zawodnicy przejęli inicjatywę, narzucili swój styl grania i uzyskali przewagę efektem czego, była bramka Macieja Wróblewskiego po uderzeniu z 25 metrów w 13 minucie gry. Po 5 minutach gry na 2 – 0, uderzeniem z rzutu wolnego wynik podwyższył Dominik Karolczuk. W 37 minucie faulowany został na polu karnym Grzegorz Kowalski, a bramkę z rzutu karnego zdobył Łukasz Jaszczyk.
Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy, dążących do zdobycia bramki. Niefrasobliwość w grze obronnej naszej drużyny, pozwoliła na stworzenie kilku sytuacji bramkowych dla drużyny przeciwnej. Arka Gdynia stworzyła również kilka sytuacji w wyniku których, mogła paść bramka. Wynik po przerwie nie zmienił się, głównie dzięki fenomenalnej dyspozycji Bartosza Kortasa oraz bramkarza gospodarzy, którzy nie dopuścili do straty bramek. Dojrzałość naszej drużyny została nagrodzona korzystnym wynikiem oraz zajęciem pozycji lidera Pomorskiej Ligi Juniorów po 6 kolejkach.

RELACJA

Kolejny mecz Juniorzy Starsi rozegrają 24.09.2006 (niedziela) o godz. 11.00 z Chojniczanką Chojnice. Mecz odbędzie się na obiektach GOSIR Gdynia.