24.02.2020

Trzy zwycięstwa i remis w sparingach młodzieży i drugiego zespołu

Kolejny weekend przyniósł cztery mecze sparingowe drugiego zespołu oraz juniorów. Ich bilans to trzy zwycięstwa i jeden remis.

Arka II - sparing nr 4

Olimpia Elbląg - Arka II Gdynia 0:1 (0:0)
Bramki: Wilczyński 66'

Arka II:
Staniszewski - Olczyk, Blok, Helstrup, Olszewski (zawodnik testowany), Stępień (60'  Wiśniewski), Szałecki, Branicki (63' Dobek), Samanes, Skhirtladze (30' Zbiranek), Wilczyński

Tylko jedna bramka padła w wyjazdowym, sobotnim test meczu 2. zespołu Arki, w składzie której wystąpili piłkarze, którzy nie zmieścili się w meczowej kadrze na spotkanie z Rakowem. Po pierwszej, bezbramkowej połowie w Elblągu o zwycięstwie podopiecznych trenera Wilczyńskiego zdecydowało trafienie Jakuba Wilczyńskiego, który znalazł drogę do siatki w 66 min. spotkania.

Arka II/U 18 - sparing nr 5

Arka II Gdynia/U 18 - Polonia Bydgoszcz 4:4 (2:0)
Bramki: Przyborowski 22', Urbański 35', Etin 65', Magdziński 84'

Arka II: Rejman, Szopa, Stec, Matusiak, zawodnik testowany, Chojnowski, Aleksiuk, Urbański, Kamiński, Przyborowski, Etin (1. połowa), Skowronek, Szopa (65' Janczak), Stec, Matusiak, Talaśka, Urbański, Własny, Książkiewicz, Skóra, Magdziński, Etin (65' Goyke) (2. połowa)

W meczu rozegranym na Narodowym Stadionie Rugby w sobotę o 13.00 w grze sprawdzane były wspólne siły piłkarzy występujących w rezerwach (tych, którzy nie pojechali do Elbląga) oraz w Centralnej Lidze Juniorów U18. Piąty sparing zakończył się wysokim remisem. Do przerwy dwiema trafieniami prowadziła Arka, dzięki golom Przyborowskiego z 22 min. i Urbańskiego z 35 min. W drugiej odsłonie spotkania worek z golami otworzył się na dobre, niestety 4 z nich lądowały w siatce Arkowców. Po stronie zdobyczy na listę wpisali się Etin oraz Magdziński.

Dla Arkowców był to piąty sparing. Po remisie 1:1 z Gedanią, zwycięstwem 4:1 nad zespołem U18,  wygraną 2:0 ze Sportisem Łochowo i 1:0 z Olimpią Elbląg bilans w okresie przygotowawczym wynosi 3-2-0.

Arka U18 - sparing nr 4

Arka Gdynia U18 - Cartusia Kartuzy 1:0 (1:0)
Bramki:
 Parulski 22'

Arka U18: Skowronek (46' Rejman), Chmurzyński (46' Książkiewicz), Skręta, Rusnak, Czochór (46' Tomcza), Parulski, Nowicki, Dobek (46' Chojnowski), Magdziński (46' Przyborowski), Aleksiuk (46' Własny), Kamiński (46' Skóra)

Po przegranej 4:1 z II zespołem Arki, zwycięstwie z Gwiazdką Karsin 3:0 i remisie 2:2 z Bałtykiem Gdynia podopieczni Szymona Hartmana dopisali do swojego sparingowego dorobku kolejne zwycięstwo. W spotkaniu rozegranym w piątkowy wieczór na Narodowym Stadionie Rugby do odniesienia wygranej wystarczyło jedno trafienie. Jego autorem był Parulski w 22 min. spotkania.

Arka U17 - sparing nr 6

Arka Gdynia U17 - KTS-K Luzino 3:1 (0:0)
Bramki: 65', Trela 2 (68', 73') - 88'

Arka U17: Wolny (46' Miłaszewski), Tandecki, Mirończuk, Formella (46' Żolik), Lipkowski, Zamarripa (5' Szynkielewski), Bondara (70' Lipiak), Soboczyński, Pyrek (65' Król), Szafranek (46' Zaryczyński), Trela (70' Szafranek)

W swoim szóstym już sparingu juniorzy młodsi Arki wygrali w piątek z czwartoligowym zespołem z Luzina 3:1. Do przerwy wynik był bezbramkowy, zaś na boisku lekką przewagę posiadali goście. W drugiej odsłonie do głosu doszli Arkowcy, którzy zagrali w tej części odważniej, a co najważniejsze skuteczniej. W ciągu ośmiu minut od 65 do 73 zdobyli 3 bramki. Honorowe trafienie goście zdobyli w 88 min.

Przed nami końcówka sparingowych i przygotowawczych szlifów. Zapach ligowych rozgrywek czuć już bowiem w powietrzu.