08.04.2019

CLJ: Weekend na tarczy

Pierwszy kwietniowy weekend nie należał do szczęśliwych dla żółto-niebieskich występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Porażki doznali zarówno piłkarze U18 w spotkaniu przeciwko Cracovii (3:0), jak i ich młodsi koledzy z U17 (1:5 z Pogonią Szczecin) i U15 (0:2 z Lechem Poznań).

Centralna Liga Juniorów U18 – 22. kolejka

Cracovia - Arka Gdynia 3:0 (2:0)
Gole: 37' k., 44', 79'

Arka: Molenda - Talaśka, Branicki, Blok, Czyżewski (46' Wiśniewski), Stępień (68' Markiewicz), Szałecki, Zbiranek (72' Wojda), Bednarski, Goyke (46' Urbański), Wilczyński

Po napawającej radością wygranej z Legią przyszedł czas na zimny prysznic. Młodzi Arkowcy ulegli w meczu przyjaźni z Cracovią 3:0. Na początku spotkania to żółto-niebiescy osiągnęli przewagę. Naszym piłkarzom kilkukrotnie udało się stworzyć zagrożenie pod bramką "Pasów". Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Wilczyński, jednak po jego strzale głową piłka minęła minimalnie bramkę.

W 37 min. Cracovia wywalczyła rzut karny. Gospodarze przeprowadzili akcję prawą stroną, gdzie po wbiegnięciu w polu karne zostali zatrzymani nieprzepisowo. Pewnie wykorzystana jedenastka pobudziła miejscowych. Ich gra się ożywiła i jeszcze przed przerwą udało im się podwyższyć wynik dzięki bramce zdobytej po stałym fragmencie gry.

W drugiej połowie Arkowcy sporadycznie tworzyli akcję bramkowe. Najbliżej strzelenia bramki był Urbański, jednak piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca Pasów. Gospodarzom udało się jeszcze raz zaskoczyć żółto-niebieskich. W 78 min.  Cracovia podwyższyła wynik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i była to ostatnia bramka, którą widzieliśmy tego popołudnia przy ul. Wielickiej.

Szansę na kolejne ligowe punkty nasi piłkarze mieć będą w Gdyni 12 kwietnia o 11.00, kiedy to u siebie rywalizować będą z Zagłębiem Lubin.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

W dzisiejszym meczu graliśmy tylko przez pierwsze dwa kwadranse. Po straconej bramce Cracovia złapała wiatr w żagle i wypunktowała nas jak wytrawny bokser. Nie mieliśmy dziś argumentów, aby przeciwstawić się „Pasom”. Szkoda, że nie udało nam się wywieźć z grodu Kraka choćby jednego punktu. Po dobrym meczu z Legią mieliśmy prawo liczyć na więcej niż to, co dziś zaprezentowaliśmy.

Centralna Liga Juniorów U17 – 5. kolejka

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:5 (1:1)

Gole: Zwoliński 14' - 21', 48', 50', 68, 78'

Arka: Skowron - Tomczak, Życzyński (71' Pestka), Stec, Lubowicz, Nowicki, Rusnak (60' Dopierała), Przyborowski (55' Książkiewicz), Chmurzyński, Magdziński, Zwoliński (82' Motyl)

Zarówno przed spotkaniem, jak i w trakcie jego pierwszej połowy nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki naszego zespołu. Początek spotkania należał bowiem do żółto-niebieskich, którzy uzyskali prowadzenie w 14 min. gry. Po składnej akcji prawą stroną Chmurzyński dograł piłkę w pole karne do Zwolińskiego, któremu nie zostało nic innego, jak zdobyć gola. Osiem minut później po błędzie w defensywie naszego zespołu gościom udało się wyrównać, dzięki czemu pierwszą połowę kończyliśmy remisem 1:1.

Gehenna naszego zespołu rozpoczęła się w drugiej części gry. Proste błędy w odstępie ledwie jednej chwili sprawiły, że w po golach w 48 i 50 min. Arkowcy przegrywali już 1:3. Mimo fatalnego obrotu sytuacji na boisku nasi piłkarze nie załamali się i grali ambitnie. Niestety nie udało im się na bramkę zamienić żadnej z kilku stworzonych sobie sytuacji. Takiego problemu nie miała Pogoń, której udało się jeszcze dwukrotnie zaskoczyć Arkę i podwyższyć dwój dorobek do 5 strzelonych bramek.

Szansa na rehabilitację już w południe 13 kwietnia, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

– Zagraliśmy bardzo dobrze 45 minut, a niestety mecz trwa dziewięćdziesiąt. Na początku drugiej połowy popełniliśmy zbyt proste błędy - tracąc dwie bramki w odstępie minuty. Gdybyśmy 63 min. wykorzystali swoją 200% sytuację, to mecz mógłby się potoczyć  się różnie. Niestety na tym poziomie rozgrywek, jak nie wykorzystuje się pewnych sytuacji, to przegrywa się mecz. Wiem, że podniesiemy się po takiej porażce. Mamy fajną grupę chłopaków, która jest bardzo ambitna i już za tydzień w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Centralna Liga Juniorów U15 – 5. kolejka

SI Arka Gdynia - Lech Poznań 0:2 (0:1)
Gole: 6', 53'

Arka: Styn (63’ Gołoś) - Babś, Bojarczuk (41’ Puścikowski), Capar, Galiński, Gontarz, Krasiński (72’ Niedźwiedzki), Luchowski (63’ Krause), Łyszkiewicz-Dustet, Skrobański, Sobieszczyk (68’ Strzelecki)

Goście doskonale otworzyli mecz zdobywając gola już w 6 min gry. po strzale z ok. 16 metrów. Kolejorz zdecydowanie przeważał w pierwsze połowie. Żółto-niebiescy mieli trudności z wysokim pressingiem stosowanym przez przeciwnika i szybko tracili piłkę. Z tego też powodu w tej części meczu gra toczyła się głównie na naszej połowie boiska.

Lechici wynik podwyższyć mogli w 38 min., kiedy to sędzia podyktował rzut karny. Szczęśliwie doskonałą interwencją popisał się nasz bramkarz. Maciej Styn wyczuł intencje strzelca i sparował piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie zawody miały już bardziej wyrównany przebieg. Arka zagrała dokładniej, szybciej i odważniej. Niestety  zabrakło pomysłu na skuteczne wykończenie akcji. Z tym nie mieli problemu goście, którzy w 52 min. wyprowadzili skuteczną kontrę i podwyższyli prowadzenie. Naszego zespołu nie było już tego dnia stać na skuteczną odpowiedź.

Szansa na poprawę nastrojów już w sobotę, w którym to Arkowcy zmierzą się w Szczecinie z Akademią Pogoni. Początek meczu o godz. 14.15.

Trener Ireneusz Michalik po meczu:

– Poznaniacy okazali się niebywale wymagającym przeciwnikiem dla naszego zespołu. Lech, będący obiektywnie zespołem lepszym, zasłużenie wywiózł trzy punkty z Gdyni.