27.01.2019

Juniorzy i drugi zespół po kolejnych sparingach

Podczas gdy pierwszy zespół sparuje w Turcji, w kraju do kolejnych ligowych batalii przygotowują się nasz drugi zespół i juniorzy. W kolejnych meczach kontrolnych odnieśli oni zarówno dwa zwycięstwa, jak i doznali dwóch porażek.

Arka II - sparing nr 2

Arka II Gdynia - Radunia Stężyca 2:7 (1:4)
Bramki: Sulewski, da Silva - Łuczak, Stępień, Formela, Klawikowski, Żylski, Pawlik, Iwanowski

Arka II:  Skowronek - Lisiecki, Lengiewicz, Sulewski, Rumiński, Szałecki (46' Pek), Markiewicz (46' Bednarski), Baran (65' Matejek), Danielak (46' Gułajski), da Silva, Hołtyn (65 Poręba)

W pierwszym tegorocznym sparingu nasz drugi zespół uległ występującej o klasę wyżej Wierzycy Pelplin 1:2. Sobotniego przedpołudnia również nie zaliczy on do udanych. I tym razem jednak musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Jej wymiar może zaskoczyć (2:7), gdy spojrzy się jednak na wcześniejszy sparingowy wynik rywali (8:0 z Gryfem Słupsk), można już patrzeć na niego nieco łagodniejszym okiem. Pamiętać należy przede wszystkim, że rozgrywane obecnie mecze mają służyć dobremu przygotowaniu do kolejnej rundy i ćwiczeniu schematów taktycznych, a ich celem nie jest zwycięstwo za wszelką cenę.

Arka (Junior Starszy U-18) - sparing nr 2

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 5:1 (2:0)

Bramki: Goyke 10', Jańczak 17', Zbiranek 2 (65', 80'), Kamiński  75' - 80'

Arka: Michniewicz - Janczak, Talaśka, Wojda (46' Zbiranek), Sławek (46' Jahn), Kamiński, Urbański (46' Rudowski), Bohm, Parulski, Wiśniewski, Goyke

Drugi tegoroczny sparing i drugą wygraną nad Stomilem odnieśli nasi juniorzy starsi. Po wysokim wyniku 7:0 w pierwszym spotkaniu w niedzielę odnieśli oni kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenera Jakuba Frydrycha również popisali się wysoką skutecznością.

Poprzestali jednak "tylko" na pięciu trafieniach i pozwolili rywalom zdobyć honorową bramkę. Nasi piłkarze prowadzili do przerwy dwiema bramkami autora Goyke i Jańczaka, którzy ustawili wynik spotkaniu już w pierwszych kilkunastu minutach gry. Po przerwie do siatki rywali dwukrotnie trafił Zbiranek, a jednego gola dorzucił jeszcze Kamiński.

Arka (Junior Młodszy U-17) - sparing nr 2

Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 0:2 (0:1)

Bramki: 45', 47'

Arka (1. połowa): Król - Tomczak, Stec, Życzyński, Chmurzyński, Dobek, Nowicki, Książkiewicz, zaw. testowany, Magdziński, Zwoliński

Arka (2. połowa): Gajda - Dopierała, testowany, Jaskólski, Lubowicz, zaw. testowany, zaw. testowany, Lademann, zaw. testowany ( 60' Książkiewicz), Pestka, Magdziński

Podopieczni trenera Krzysztofa Jańczaka w drugim sparingu zmierzyli się z A-klasowym Ogniwem Sopot. Po wysokim zwycięstwie 5:0 ze Stomilem Olsztyn tym razem w rywalizacji z seniorami Ogniwa musieli oni uznać wyższość starszych kolegów. O wyniku spotkania zdecydowała końcówka pierwszej i początek drugiej części meczu - nasi piłkarze tracili bowiem bramki w 45 i 47 minucie.

SI Arka  U-15 - sparing 3

SI Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
Bramki:
Babś 25'

SI Arka: Styn - Capar, Krasiński (41' Strzelecki), zaw. testowany, Gmitrowski (41' Kościów),  Gontarz, Łyszkiewicz-Dustet (70 Adkonis), zaw. testowany, Babś (65' Kucharzewski, Adkonis (41' Zębrzuski), Kucharzewski (41' Gasiński)

Podopieczni trenera trenera Michalika po zwycięstwie 2:1 nad Bałtykiem Gdynia w sobotę sparowali z innym lokalnym rywalem - gdańską Lechią. W meczu rozegranym w sobotni wieczór na Narodowym Stadionie Rugby gościliśmy lokalnego rywala z CLJ U15.

Mimo, iż było to sparing, a do tego okraszony tylko jedną bramką, na brak emocji nie można było narzekać. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, a końcowy wynik był sprawą otwartą do ostatniego gwizdka sędziego. Zawodnicy obu drużyn walczyli z pełną determinacją, nikt nie odstawiał nogi, dzięki czemu zawody oglądało się dużą przyjemnością. Wiele akcji mogło rozgrzać obserwatorów sobotniego sprawdzianu, który stanowi dobry prognostyk przed rywalizacją w Centralnej Lidze Juniorów U-15.