05.08.2018

Juniorzy starsi bez punktów

Naszym juniorom starszym nie udało się zdobyć punktów na inaugurację sezonu w Centralnej Lidze Juniorów. Arka przegrała na wyjeździe z drużyną Escola Varsovia 0:3 (0:2).

Centralna Liga Juniorów - 1. kolejka

Escola Varsovia Warszawa - Arka Gdynia 3:0 (2:0)

Bramki: Jacenko 2 (27 k., 43'), Karkowski 90'

Arka: Molenda - Zbiranek, Lisiecki, Branicki, Wiśniewski, Bohm, Szałecki (89' Szaflarski), Faltyński (75' Cyrak), Markiewicz (61' Wilczyński), Łoś (71' Urbański), Młyński

Początek spotkania to dwie bardzo dobre sytuacje dla Arki, a z pierwszą z nich wiąże się duża kontrowersja. W 4 min. w polu karnym Markiewicz wychodził "sam na sam" z bramkarzem i został powstrzymany przez obrońcę. Wydawało się, że w tej sytuacji zawodnik gospodarzy faulował i tym samym utrudnił naszemu pomocnikowi oddanie strzału. Jednak sędzia, ku zdumieniu wielu obserwatorów, nie podyktował rzutu karnego. Chwilę później, po dośrodkowaniu świetne uderzenie Łosia wybronił bramkarz Escoli.

Kilkanaście minut później arbiter podyktował rzut karny dla zespołu z Warszawy, a z 11 metrów piłkę do siatki skierował Jacenko. W 43 min. ten sam zawodnik wykorzystał błąd indywidualny jednego z naszych obrońców i zdobył drugą bramkę. Po zmianie stron żółto-niebiescy rzucili się do odrabiania strat. Swoje okazje mieli ponownie Łoś i Młyński, jednak piłka tego dnia nie chciała wpaść do bramki Escoli. W ostatniej minucie meczu rywale wyprowadzili kontrę, po której Karkowski ustalił wynik na 3:0.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Jesteśmy rozczarowani, gdyż nie takiej inauguracji sobie życzyliśmy. Mecz był prowadzony w dobrym tempie, a rywal wykorzystał nasze błędy. Zespół próbował grać w piłkę, jednak brakowało wykończenia akcji. Chłopcy za wszelką cenę dążyli do wyrównania i niestety konsekwencją tego była stracona trzecia bramka.

W 2. kolejce Arka podejmie na własnym boisku Górnika Zabrze.