TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

07.07.2018

Juniorzy w liczbach: część 2 - statystyki indywidualne i komentarze trenerów

Nasi juniorzy niedługo ruszą z przygotowaniami do nowego sezonu, a my wracamy jeszcze do rozgrywek 2017/18. Wcześniej podsumowaliśmy ich występy drużynowe, teraz czas na statystyki indywidualne.
 
Nasi juniorzy starsi do końca walczyli o awans do półfinałów rywalizacji o Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej do lat 19. Ostatecznie do tego celu zabrakło im 3 pkt. i  zakończyli sezon na 4. miejscu z 61 pkt. na koncie.
 
W całym sezonie Centralnej Ligi Juniorów (grupa zachodnia) zaprezentowało się 36 zawodników, z których czterech rozegrało powyżej 2000 minut. Rotacja w składzie była spowodowana faktem, że duża część z nich rywalizowała także w IV lidze w drugim zespole Arki.
 
Najwięcej minut rozegrali: 
 
Kacper Krzepisz - 2567 min./27 meczów
Dawid Szałecki - 2178 min./26 meczów
Mariusz Sławek - 2131 min./27 meczów
Oskar Ryk - 2077 min./24 mecze
Krzysztof Krakowiak - 1960 min./22 mecze 
 
Żółto-niebiescy w 30 ligowych meczach zdobyli 62 bramki. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był zdobywca 15 bramek Jan Łoś. 12 trafień zanotował Oskar Ryk. 
 
Klasyfikacja strzelców: 
 
15 - Jan Łoś
12 - Oskar Ryk, 
6 - Mateusz Gułajski, 
4 - Dawid Markiewicz
3 - Dawid Blok, Dominik Gniadecki, Mateusz Młyński, Dawid Szałecki, Olaf Wójtowicz
2 - Bartosz Nowicki
1 - Piotr Grabowski, Mateusz Klecha, Maciej Kozakowski, Fabian Lengiewicz, Damian Lisiecki, Daniel Matys, Marcel Ziemann, Dorian Nowicki (Falubaz, samobójcza)
 
Najwięcej asyst w zespole miał natomiast pomocnik Mateusz Gułajski, który 10 razy otwierał kolegom drogę do bramki. O jedną asystę mniej zanotował lewy obrońca Mariusz Sławek.
 
Trener Krzysztof Janczak podsumowuje sezon: 
 
 
- Reorganizacja CLJ spowodowała, że tylko 6 zespołów zachowało miejsce w lidze na nowy sezon, a aż 10 bardzo dobrych zespołów spadło do lig wojewódzkich. Cel, który sobie założyliśmy, został osiągnięty i spokojnie uzyskaliśmy utrzymanie. Zajęliśmy czwarte miejsce na koniec sezonu, a do drugiego miejsca i gry w półfinałach Mistrzostw Polski zabrakło tylko 3 punktów. Bardzo dobra była w naszym wykonaniu chociażby tegoroczna część sezonu, gdzie w 13 meczach odnieśliśmy aż 10 zwycięstw i zanotowaliśmy 2 remisy. Pokazaliśmy, że możemy walczyć z najlepszymi. Warto też podkreślić dobrą grę obronną i małą liczbę straconych bramek, poniżej 1 gola na mecz.

Wraz z całym sztabem trenerskim jesteśmy zadowoleni z sezonu i postawy naszych zawodników. Rywalizowaliśmy z wymagającymi rywalami, co pozwalało, by każdy mecz dostarczał przydatnych informacji. Zawodnicy ciężko pracowali cały sezon, podnosili swoje umiejętności i co tydzień mogli weryfikować swoją formę w starciach z dobrymi drużynami. To bardzo istotne na tym etapie piłkarskiego rozwoju. Trzeba też pamiętać, że zawodnicy z kadry juniorów starszych rywalizowali także w IV lidze, gdzie zdobywali doświadczenie w piłce seniorskiej. Jako trenerzy pionu młodzieżowego chcemy, by nasi wychowankowie trafiali do pierwszej drużyny. Dlatego cieszy fakt, że nasza młodzież dostawała też szansę treningów z pierwszym zespołem, a Szymon Nowicki jesienią i Janek Łoś na wiosnę mieli okazję zadebiutować w ekstraklasie. Liczę, że wkrótce kolejni zawodnicy podążą ich śladem. 
 
Z kolei juniorzy młodsi zakończyli wiosenną część rozgrywek w grupie B CLJ U17 na 3. miejscu z 24 pkt. W 14 tegorocznych meczach ligowych wystąpiło 20 zawodników z roczników 2001 i 2002. Najwięcej czasu na murawie spędził prawy obrońca Kamil Talaśka, który jako jedyny rozegrał wszystkie mecze (2x 40 min.) w pełnym wymiarze czasowym.
 
Najwięcej minut rozegrali:
 
Kamil Talaśka - 1120 min./14 meczów
Oskar Bohm - 966 min./14 meczów 
Bartosz Kamiński - 940 min./14 meczów
Kacper Wiśniewski - 916 min./14 meczów
Mateusz  Zbiranek - 896 min./14 meczów
 
W 14 meczach ligowych na wiosnę Arka zdobyła 25 bramek. Dorobkiem strzeleckim podzieliło się 9 zawodników, a najskuteczniejsi byli Fabian Urbański i Mateusz Zbiranek, którzy po 5 razy pokonali bramkarzy rywali.
 
Klasyfikacja strzelców:
 
5 - Fabian Urbański i Mateusz Zbiranek.
4 - Damian Wojda, Krystian Faltyński
2 - Oskar Bohm, Mateusz Młyński
1 - Bartosz Kamiński, Kacper Szaflarski, Kacper Wiśniewski
 
Najlepiej asystującym zawodnikiem Arki w meczach CLJ U17 był Mateusz Młyński z 7 asystami. 4 asysty zanotował Krystian Faltyński.
 
Trener Jakub Frydrych podsumowuje sezon:
 
 
- Wiosenną część sezonu zakończyliśmy na 3 miejscu w tabeli. Do końca chcieliśmy walczyć o zwycięstwo w grupie i awans do półfinałów Mistrzostw Polski, ale niestety w końcówce sezonu straciliśmy kilku ważnych zawodników i to uniemożliwiło nam osiągnięcie tego celu. Mimo to, uważam że rozgrywki możemy oceniać pozytywnie. W CLJ U17 mieliśmy okazję rywalizować z najlepszymi zespołami z czterech województw. To ważne dla rozwoju młodych zawodników, by mogli konfrontować się z rywalami prezentującymi wysoki poziom.

Moim podopiecznym należą się słowa uznania za zaangażowanie i pracę wykonaną przez cały sezon.  Jako trener cieszę się, że zawodnicy stale robią postępy. Efektem tego są powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. W tym sezonie czwórka z nich mogła zaprezentować się na konsultacjach kadry Polski: Damian Wojda, Kacper Wiśniewski, Michał Molenda i Mateusz Młyński. Szansę na treningi z pierwszym zespołem otrzymał Mateusz Młyński, który znalazł uznanie w oczach trenera Zbigniewa Smółki. Liczę, że niebawem kolejni zawodnicy znajdą się szerokiej kadrze pierwszego zespołu.

Po krótkim wypoczynku zawodnicy stawią się 9 lipca i zaczniemy przygotowania do nowych rozgrywek. W nowej formule CLJ 16 najlepszych zespołów będzie rywalizować w jednej grupie, więc na pewno poziom będzie bardzo wysoki. Liczę że uda nam się sprostać wymaganiom tej ligi. Zrobimy wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej na arenie ogólnopolskiej. 
 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia