06.05.2018

Dwa zwycięstwa juniorów. Relacje.

To był bardzo udany weekend dla naszych drużyn juniorskich, ktore odniosły ważne zwycięstwa na wyjeździe. W sobotę juniorzy młodsi wygrali w Poznaniu z Wartą 2:0, a dzisiaj starsi pokonali w Zabrzu miejscowego Górnika 3:2.

Centralna Liga Juniorów U19  - 26. kolejka

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:3 (0:1)

Bramki: 78', 79' - Klecha 38', Młyński 47', Ryk 65'

Arka: Krzepisz - Krakowiak (79’ Rumiński), Lengiewicz, Lisiecki, Polański, Szałecki, Nowicki (90’ Pek), Młyński, Gniadecki, Ryk, Klecha (46’ Gułajski)

Cenne zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy starsi, którzy wygrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:2. Na początku meczu to jednak gospodarze mieli przewagę. Arka weszła w mecz zbyt nerwowo i grała niedokładnie. Górnik w pierwszej połowie miał dwie 100% sytuacje, ale kapitalnie w bramce interweniował Krzepisz. Dopiero od 25 min. "Arkowcy" zaczęli grać składniej i to zaowocowało zdobyciem bramki jeszcze przed przerwą. W 38 min. Młyński uderzył na bramkę, a do piłki odbitej przez bramkarza doskoczył Klecha i z bliskiej odległości głową zdobył prowadzenie.

Arka bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę. W 47 min. po składnej akcji prawą stroną Gułajski dograł piłkę do Młyńskiego, który zdobył bramkę na 2:0 dla naszego zespołu. W kolejnych minutach Arka grała coraz lepiej i stwarzała kolejne sytuacje bramkowe. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż w 65 min. ponownie dobrą akcję przeprowadził Gułajski, który dograł do Ryka, a ten skierował piłkę do siatki, podwyższając wynik na 3:0.

W końcówce meczu zrobiło się nerwowo. W 78 min. po rzucie wolnym żółto-niebieskim przytrafiła się chwila dekoncentracji w obronie i Górnik trafił na 1:3. Gospodarze poszli za ciosem i minutę później zdobyli bramkę kontaktową. Górnik walczył o wyrównanie, ale Arka zagrała czujnie do końca i nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty. Zagraliśmy przede wszystkim skutecznie z bardzo dobrym przeciwnikiem. W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt zachowawczo, ale pomimo tego schodziliśmy z prowadzeniem 1:0. Druga połowa miała dwa oblicza. Do 75 minuty graliśmy bardzo dojrzale i skutecznie, czego efektem są zdobyte dwie bramki po ładnych akcjach. Niestety tej dojrzałości i cwaniactwa boiskowego zabrakło w końcówce meczu. Prowadząc 3:0 nie powinniśmy w tak łatwy sposób stracić bramki, a tym bardziej po minucie następnej.

Centralna Liga Juniorów U17 - 9. kolejka

Warta Poznań - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Urbański 20', Bohm 80' k.

Arka: Molenda - Zbiranek, Szaflarski, Wojda, Bohm, Talaśka, Janczak, Urbański (56' Wiśniewski), Faltyński (50' Jahn), Stępień (70' Rudowski), Kamiński (61' Kosmala)

Juniorzy młodsi Arki odnieśli cenne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań i zmniejszyli stratę do prowadzącej w tabeli Pogoni Szczecin, która przegrała swoje spotkanie w tej kolejce. Trzy punkty dały żółto-niebieskim bramki Urbańskiego i Bohma.

Od pierwszych minut meczu w Poznaniu oba zespoły próbowały stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Szybciej przewagę udało się osiągnąć "Arkowcom". W 20 min. po świetnej akcji mocnym uderzeniem popisał się Kamiński. Bramkarz z trudem wybronił jego strzał, ale do wybitej piłki najszybciej doszedł Urbański i pewnie umieścił ją w siatce. Do końca pierwszej części gry Arka mogła jeszcze podwyższyć wynik, jednak strzały Stępnia i Kamińskiego świetnie bronił bramkarz Warty.

Po zmianie stron żółto niebiescy nie zwalniali tempa i stwarzali kolejne okazje bramkowe. W ostatnich minutach do głosu doszła Warta i zagroziła Arce po stałych fragmentach gry, ale świetnie na przedpolu spisywał się Molenda. W odpowiedzi Rudowski znalazł się w sytuacji "sam na sam", jednak wracający obrońcy wślizgiem wybili mu piłkę. W doliczonym czasie gry Arka dopięła swego i zdobyła drugą bramkę. Ładną akcję przeprowadził Wiśniewski, który został powstrzymany przez rywala faulem w polu karnym. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Bohm, który ustalił wynik meczu na 2:0.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry w tym meczu. Sytuacji stworzyliśmy tyle, że można by było nimi obdzielić co najmniej kilka spotkań. Warta też miała swoje "5 minut" w tym meczu i różnie mogło się skończyć, ale ostatecznie to my zdobyliśmy 3 punkty.